Искаме ЕК да удължи с 6 месеца усвояването на субсидиите по старата ПРСР 24.04 | 12:56
Парите са основно за малките общини, мотивирал се е премиерът пред Жан-Клод Юнкер

България настоява Европейската комисия да удължи срока за изпълнение на проектите по старата Програма за развитие на селските райони (ПРСР) 2007-2013. Това стана ясно след срещата на премиера Бойко Борисов с председателя на ЕК Жан-Клод Юнкер.
В края на 2014 г. Полша предложи Брюксел да удължи срока до 30 юни 2016 г. за изплащане на средства по земеделски проекти от стария прогромен период на европейските бенефициенти. Това означава удължаване на срока за усвояване на евросубсидиите с 6 месеца, тъй като старият изтича в края на 2015 г.
Придвижването на проектите по старата Селска програма у нас закъснява, особено в малките общини. България подкрепя полското предложение и също настоява удължението на евросредствата за земеделие по стария програмен период да е до края на май 2016 г., каза Борисов. По негово мнение шансовете на страната да не изгуби земеделските субсидии са големи.
Министър-председателят е подчертал пред Юнкер, че по ПРСР са близо 70% от всичките субсидии за общините. "Това са преди всичко малки общини с проекти за инфраструктура, за ВиК - за неща, които могат да вдигнат икономическото им състояние и да увеличат работна ръка. Проектите се развиват добре, проверени са, авансите са платени, ще се построят в рамките на тези 6 месеца, ще довършим всичко. Просто проспаната една година никой никой не може да я върне", коментира Бойко Борисов.
Водещи
-
Мюсюлманин чужденец подал сигнал за зверствата на Габриела и Красимир
От август до миналата седмица двамата са наблюдавани от полицията, за да бъдат събрани...
23.03 | 18:00
-
Обявяват над 13 000 места в детски градини и ясли в София
Те са за учебната 2025/2026 г.
23.03 | 17:20
-
Александър Симов : МЕЧ се правят на ощипани тийнейджърчета
Острието на БСП коментира безпрецедентната ситуация от НС в петък
23.03 | 17:00
-
Папа Франциск се появи публично за пръв път от 5 седмици
23.03 | 16:40
Най-четени
-
Кметът на София подкрепя идеята за "червена зона"
Той смята, че трябват корекции на цените за платеното паркиране, защото отдавна не са пипани
23.03 | 13:00
-
В МО се работи по законодателни промени за задължителна военна служба
Когато сме готови се надяваме да убедим депутатите да ни подкрепят, каза министърът на...
23.03 | 14:00
-
Мъж пострада при пожар в къща в Костиево
Той е получил изгаряния и е откаран с линейка в болница
23.03 | 13:40
-
Съдът потвърди глоба от 180 хил. лева за ТЕЦ "Бобов дол"
Решението подлежи на касационно обжалване пред Кюстендилския административен съд
23.03 | 11:20