БСП: Лекарите не протестират за пари, а заради нормативен хаос 30.03 | 16:45
„Само премиерът стои зад министър Москов“, смята Емил Райнов

От една година говорихме, че с действията, които министър Москов предприема, нещата ще стигнат именно до тук, затова беше нашият вот на недоверие и питанията ни до Конституционният съд, заяви народният представител от БСП д-р Емил Райнов по повод протестите на лекарите и ситуацията в здравеопазването.
Той добави, че от изказванията по вота на недоверие е станало ясно, че дори и управляващите не подкрепят министър Москов, защото и те са отправили критики към политиката му. "Нека си кажем истината – зад министър Москов стои само премиерът, който носи цялата отговорност за хаоса в здравната система”, категоричен бе депутатът.
Според него първи април няма да е ден на шегата, а грозен ден за българските пациенти и лекари. "Противно на това, което медиите се опитват да наложат, че лекарите протестират за повече пари, истината е проста и я заявиха на техния форум, че излизат на протести заради нормативния хаос”, каза още Райнов, цитиран от Канал 3.
Водещи
-
Социалният министър: Ще настоявам за великденски добавки за пенсионерите
Няма нито една социална услуга, която да е премахната или намалена, подчерта Борислав Гуцанов
04.03 | 20:45
-
Премиерът след Съвета по сигурността: Траен мир може да се постигне чрез сигурност за Украйна и за ЕС
Заседанието беше проведено часове след решението на Доналд Тръмп да спре временно военната...
04.03 | 20:15
Най-четени
-
Най-бедният град в България вече не е Видин
В Смолян вземат най-ниските заплати в страната, сочи анализ на Националния статистически...
04.03 | 11:30
-
ИПБ: 78% от шофьорите ползват телефони в колите, 14% са катастрофирали заради това
Изследването е проведено в началото на годината (4-20 януари 2025 година) и обхваща 808 водачи...
04.03 | 11:59
-
Извънпарламентарна инициатива за сваляне на правителството и за предсрочни избори
За целта ще бъдат събирани подписи, които после ще бъдат внесени в НС
04.03 | 14:30
-
Министерство на финансите планира увеличаване на пенсионната възраст и трудовия стаж
Повишават заплатите с 9% тази година
04.03 | 10:15