Билетчето за градския транспорт става карта 21.11 | 15:06
Целта е всички автобуси да се снабдят с касови апарати

Билетът за градски транспорт в София от началото на следващата година ще се нарича карта за еднократно пътуване.
Това обяви Зафир Зарков, общински съветник от ГЕРБ и член на постоянната комисия по транспорт, транспортна инфраструктура и безопасност на движението, цитиран от агенция "Фокус".
"По никакъв начин не се променя нищо, освен наименованието билетче, което става карта", обясни Зарков. Той каза, че причината, поради която преименуването се налага, е законова промяна от 2012 г., влизаща в сила от 1 януари 2014 г.
"Тази промяна касае автомобилните превози и според нея се изисква всички автобуси да бъдат снабдени с касови апарати.
Това за София и за другите големи градове, където има различни видове транспорт, е меко казано неприложимо, тъй като би означавало, че трябва да се ползват различни превозни документи за автобус и за останалите видове транспорт, които в София са три – метро, тролеи и трамваи", посочи общинският съветник.
По думите му друга причина е, че силно ще се затрудни обслужването на гражданите и спазването на разписанията на градския транспорт.
"Шофьорът ще трябва да издава и билет, и касова бележка, което отнема време", посочи Зарков.
Водещи
-
Пламен Донев: Държавата прибира 50% от изработеното от нас и това е прекалено
Експертът включи в сметката личния ни данък, осигуровките, ДДС потреблението, акциза и...
29.09 | 21:00
-
Катастрофа с френски военен камион в Прохода на Републиката, двама военни са пострадали
Движението по път II-55 е ограничено в едната лента
29.09 | 20:30
-
"Господари на ефира" се завръща на малкия екран?
29.09 | 20:15
Най-четени
-
Зафиров: Държавата е в състояние да реши водната криза и да се противопостави на спекулантите
Това заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров във Варна на...
29.09 | 10:15
-
Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията
С тази победа „Скуадра адзура“ защити световната си титла от 2022 г. и завоюва общо пето злато...
29.09 | 09:59
-
Лошото време блокира туристи по островите в Гърция
Полицията е помогнала на 12 души, които са били блокирани на пътя Закинтос – Аликес, който е...
29.09 | 14:29