Близо 100 тона боклук са пристигнали в Хан Богров след ледената буря 10.07 | 13:00
В някои паркове, междублокови пространста и квартални улици все още има листа
"В инсталацията за преработка на зелени отпадъци в Хан Богров са постъпили над 92 тона листна маса и клони", заяви кметът Йорданка Фандъкова. По думите ѝ над 90% от големите булеварди в града са почистени още през вчерашния ден. Продължава разчистването на паркове, междублокови пространства и вътрешноквартални улици.
Според Фандъкова щети са установени и върху стъклените конструкции на двата гаража в "Землене" и "Дружба". "Имаме повредени керемиди, счупени стъкла, натрошени фасади на 7 сгради на звената за социални услуги и домове за възрастни хора и деца в София", посочи тя.
Експертите от Столична община са отчели счупени стъкла в няколко ДКЦ-та, в IV градска болница, в I АГ болница и в Столичната онкоболница. Сериозни щети са нанесени на покрива на Столичната библиотека и в няколко културни дома. "Продължава работата по почистване на зоните и районите", уточни кметът.
Общинските съветници от БСП заявиха, че нямат претенции към работата на общината след силната градушка, но имат забележки. "Обезпокоени сме от това, че явно наличната техническа инфраструктура и най-вече отводнителната система и 27-те хиляди шахти са недостатъчни или са в състояние, което не е годно да се справи с подобна водна стихия. Това показва, че действията на операторите по чистотата, които отговарят за това и "Софийска вода" са недостатъчни", отбеляза Милка Христова от БСП.
Фандъкова отбеляза като проблеми невъзможността да бъдат оповестени хората за подобно природно бедствие, както и липсата на канализация и отводняване в голяма част от районите на София, предаде БНР.
Водещи
-
Почина най-високата баскетболистка в историята
Семьонова, която завинаги ще остане в историята със своя ръст от 213 сантиметра и невероятни...
09.01 | 17:59
-
Близо 300 аптеки остават блокирани, обещаните IT екипи липсват
Хаосът с рецептите продължава - НЗОК не спази 48-часовия ултиматум
09.01 | 17:45
-
С шест стотинки е поскъпнал градският транспорт в Перник
Цената на билета за градските линии е 0,80 евро или 1,56 лв. при досегашна цена от 1,50 лв
09.01 | 17:15
-
Бив депутат от ИТН разкри опити за политическо пазаруване и липса на диалог със Слави Трифонов
Анализът на ситуацията показва, че напускането на Чорбанов съвпада с критичен спад в...
09.01 | 17:00
Най-четени
-
Строят още 36 километра от магистрала “Хемус”
За другия участък там - 4.2, който е с дължина 14 км, регионалният министър издаде разрешение...
09.01 | 14:59
-
Как да преборим „януарското сиво“ и да запазим желанието за действие?
Следобедна малка почерпка: „Умната енергия“
09.01 | 14:15
-
Баба Бориска за първата пенсия в евро: Вземах хубавите пари, гледайте колко са хубави само – зелени, червени
Светлината идва от най-малкия потомък – двегодишното правнуче. "Това е светлинката ми. Чакам...
09.01 | 11:59
-
Таро прогноза за 2026 г. по месеца на раждане
Съставен е хороскоп за 2026 г. с помощта на карти Таро, базиран на месеца на раждане
09.01 | 11:30