Българите са дали само 20% от стойността на АМ "Тракия" 29.08 | 22:24
Борисов е доволен, че няма такси по магистралите

Бившата тройна коалиция не направи нищо по Автомагистрала "Тракия", защото целта им бе да я построят с публично-частно партньорство, с пари от бюджета и българите да плащат такси след това.
Това заяви днес в Сливен лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, цитиран от БТА. По думите му българският данъкоплатец е дал само 20% от стойността на съоръжението и няма такси за използването му.
Борисов посочи, че третият лъч на метрото в София е бил договорен само с 5% българско финансиране.
По думите му на предстоящата парламентарна сесия ГЕРБ ще бъде силна опозиция и ще направи всичко възможно сегашните управляващи да подадат оставка. "Още един Дянков не можем да намерим, който да стегне колана така, че да излезем от финансовата криза", заяви Борисов.
БСП са доказали, че нямат кадрови потенциал и оставането им на власт ще бъде пагубно за страната, смята лидерът на ГЕРБ. "Една подобна партия не може да си позволи ДПС да я "изнасилва" непрекъснато и Атака да е балансьорът в парламента", посочи още той.
Борисов коментира и създаването на новата партия БАСТА, като заяви, че те помагат на БСП и ДПС. Бойко Борисов бе в Сливен, за да участва в отчетно-изборното събрание на общинската организация на ГЕРБ. След него той ще се срещне с активисти и симпатизанти на партията в областта.
Водещи
-
Зафиров: Ако нямаше Ден на победата, нямаше да има Ден на Европа
Вицепремиерът каза, че отлагането на либерализацията на пазара на тока ще бъде за срок от...
08.05 | 20:40
-
Каримански: За първото тримесечие приходите в бюджета са 20% по-малко от заложените
Те не могат да се наваксат, приходната част по бюджета на страната не се изпълнява спрямо...
08.05 | 20:20
Най-четени
-
Нинова: Стига привилегии! Аман от лицемерие
08.05 | 13:59
-
Мецола заплаши да съди Фон дер Лайен
Причината - планът за заеми от 150 млрд. евро за оръжие
08.05 | 17:00
-
Военнослужещи от Индия и Пакистан са разменили огън с артилерийски оръдия и автомати през изминалата нощ
Напрежението между Индия и Пакистан в региона Кашмир избухна след убийството на 26 туристи на...
08.05 | 10:16