Българите - фенове на преференциалното гласуване 27.05 | 16:30
Всеки четвърти избирател е зачертал и кръгчето за преференция

Всеки четвърти избирател на европейските избори в България е зачертал и кръгчето за преференция, освен квадратчето за избор на партия, коалиция или независим кандидат, показват данните на ЦИК.
Говорителят на ЦИК Александър Андреев отбеляза, че от комисията все още не са проверили всички протоколи от Районните избирателни комисии. "Още четири РИК трябва да донесат протоколите с разпечатки. Не бихме се ангажирали да можем да кажем какви са точните данни, докато нямаме въведени всички протоколи", уточни той.
"Преференциалният вот сработи", категоричен бе Андреев. По думите му от близо 2 239 000 избиратели около 580 000 избиратели са гласували преференциално – възползвали са се от възможността по закон", подчерта говорителят на ЦИК.
Очаква се комисията да обяви официално имената на 17-те евродепутати, които ще представляват България в Европейския парламент в Брюксел през следващите пет години, информира bTV.
Най-голяма е интригата в листата на БСП, след като се оказа, че 28-годишният Момчил Неков, номер 15 в листата, измества председателя на левицата Сергей Станишев от водаческото място по силата на преференциалния вот на хиляди избиратели, зачеркнали номер 15 и в квадратчето, и в кръгчето.
Водещи
-
Рачков и Геро успяха: Зуека се завръща в България!
01.05 | 15:30
-
Димитър Стоянов обясни защо българският F-16 не лети сега
бившият военен министър и секретар по сигурност и отбрана на Румен Радев потвърди, че...
01.05 | 15:00
-
Директорът на пловдивската митница е с повдигнато обвинение
Прокуратурата реши, че той евентуално е извършил длъжностно престъпление
01.05 | 14:30
-
Масови протести в Гърция на 1 май
В резултат на стачката транспортът ще остане блокиран до полунощ
01.05 | 14:00
Най-четени
-
Радев: Трудът не бива да е сведен до средство за оцеляване, а да е основа за пълноценен живот
Това посочва президентът по повод международния ден на труда на страницата си във Фейсбук
01.05 | 11:00
-
Тодор Капитанов: Законодателството у нас не позволява общонационална стачка
Всеки трябва да се бори със зъби и нокти за своето оцеляване и достойното си възнаграждение,...
01.05 | 12:00
-
Гуцанов: Държавата трябва да покаже нулева толерантност към използването на недеклариран труд
Правата на работещите не са дадени даром и днес честваме тази битка, подчертава социалният...
01.05 | 11:40
-
Отбелязваме Международния ден на труда
Първи май е един от официалните празници в България и официален почивен ден
01.05 | 09:30