Влак дерайлира в Кресненското дефиле, има пострадали 20.11 | 09:11
Огромна скала се стоварила върху локомотива
 
    
            
            
            
            Осем души са ранени, след като огромна скала падна върху влака Петрич - Благоевград, предаде Нова тв. Локомотивът е излязъл от релсите. На мястото на инцидента пристигнаха десетки патрулки, линейки и пожарни.
Малко преди 19:00 часа огромна скала се стоварва върху локомотива на влака от Петрич за София. Мястото се оказа дълбоко в Кресненското дефиле и за спешните екипи и пожарните се оказа проблем да го намерят бързо, предаде Нова тв.
Огромната скала е размазала локомотива. В композицията е имало 42 пътници. Тръгнали по линията да се спасяват. Никой не е пострадал сериозно.
По железопътното трасе в Кресненското дефиле непрекъснато са правени огледи. Нищо обаче не е подсказвало, че ще се стигне до този тежък инцидент. Специалистите предполагат, че валежите от последните дни, както и ниските температури са довели до откъсването на огромната скала от планината. До разчистването на последиците от катастрофата влаковете няма да се движат през Кресненското дефиле.
"До 2.00 ч. през нощта екипите на НКЖИ работиха по отстраняването на подвижния състав от линията. Предстои да направим проверка на целия скален откос, който е над линията и това дали има опасност от още срутвания. След това локомотивът ще бъде вдигнат”, обясни генералният директор на НКЖИ Красимир Папукчийски.
Няма големи щети по жп линията. Трасето обаче няма да бъде пуснато за движение днес. Това ще се случи, след като локомотивът бъде вдигнат и бъде проверено състоянието на скалния откос. Очаква се движението да бъде възстановено в рамките на 48 часа.
Пострадалите пътници ще получат компенсации в зависимост от нараняванията.
Водещи
- 
                Окончателно: Студентите платено обучение също имат право на стипендииТова реши Върховният административен съд 30.10 | 20:30 
- 
                Камен Калев отказа наградата "Златен век" от МКРежисьорът е възмутен от "настоящото политическо управление на държавата" 30.10 | 20:15 
Най-четени
- 
                Завърши ремонтът в платното за София на участъка от автомагистрала „Хемус“ от село Яна до входа на столицатаПревантивният ремонт на участъка започна от 15 септември, след като през лятото бяха... 30.10 | 09:45 
- 
                Търсенето на злато достигна рекордни нива заради геополитическото напрежениеЦената на благородния метал също отбеляза безпрецедентни върхове 30.10 | 13:30 
- 
                Топлото време забави подготовката за кисело зеле в РусеЦени на "Плодекс" в очакване на активизиране 30.10 | 10:15 
- 
                Още три участнички влизат в истинския "Ерген"Продуцентът на шоуто, Ники Николов, подчерта, че представените жени със сигурност ще участват... 30.10 | 11:30 
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
