Всеки трафопост със СОТ! 07.12 | 17:49
Такава идея има след инцидента с блока в Бургас. EVN започва да обезщетява жителите му

На всеки трафопост да се поставя СОТ, за да се предотвратят кражбите, които зачестяват напоследък.
Тази идея анонсира енергийният министър Делян Добрев, който участва на кръгла маса в Бургас, организирана по повод инцидента от 16 октомври, когато се взриви трафопост в жилищен блок в града, оставяйки няколко семейства без дом.
На дискусията присъстваха и областният управител Константин Гребенаров, представители на EVN, депутати и представители на местната противопожарна служба.
Добрев заяви, че е готов следващата седмица да инициира промени в наредбите, които ще дадат повече сигурност и по-голяма безопасност при боравенето и работата на трафопостовете.
Освен поставянето на охранителни системи, други идеи са да се забрани монтирането на трансформатори без нивомери за маслото, да се поставят задължителни предпазни клапи, както и т.нар. "вградени трафопостове" в сгради да бъдат на самостоятелна конструкция и фундамент от основата на постройката, за да се избегнат шумът и вибрациите, отбелязва БТА.
От понеделник (10 декември) пък EVN започва да обезщетява жителите на пострадалия при взрива бургаски блок.
Това стана ясно на кръглата маса, след като хора от блока се оплакаха, че не са получили никакви средства, независимо че вече комисия от EVN и общината направи оглед на мястото на взрива.
Обезщетяването им ще започне в понеделник и ще приключи до началото на 2013 г., обещаха от електроразпределителното дружество.
Водещи
-
Милиони гърци напускат големите градове и се отправят на традиционната си августовска ваканция
Очаква се повечето хора в Гърция да се завърнат в градовете след 15 август - Голяма...
03.08 | 18:00
-
САЩ обвиниха българин за трафик на оръжия, предназначени за наркокартел
Предложил списък със снаряжение на стойност 53 милиона евро
03.08 | 17:17
Най-четени
-
Български пенсионери превзеха гръцките плажове
Те са привлечени от изключително евтини еднодневни екскурзии
03.08 | 13:20
-
Митрофанова: България "безпрецедентно" притиска "Лукойл" да продаде бизнеса си
Тя припомни, че доставките на руски газ за България са прекратени от април 2022 г., когато...
03.08 | 10:40
-
Поскъпването на основни храни, плодове и зеленчуци на борсите продължава
сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ
03.08 | 10:20