Гребенаров се доказал, за да бъде шеф на Националната полиция 03.12 | 17:48
Пресякъл канали за наркотици, цигари и данъчни схеми

Пресечени канали за трафик на наркотици, контрабанда на цигари в големи размери и разбити схеми, свързани с ДДС, са сред причините за назначаването на Тодор Гребенаров на длъжността директор на ГД "Национална полиция". Това заяви главният секретар на МВР Светлозар Лазаров, който е на посещение в Пловдив, информира в. "24 часа".
Гребенаров заемаше поста директор на Областната дирекция на МВР в Пловдив.
Новият директор на дирекцията в Пловдив на мястото на Гребенаров – главен инспектор Пламен Узунов, беше представен пред състава на дирекцията.
"На него са му поставени същите приоритети и се надяваме да постигне същите резултати", каза Светлозар Лазаров.
Узунов е досегашен началник на Второ РУП. Той е назначен временно на длъжността директор на ОДМВР-Пловдив със заповед на министъра на вътрешните работи Цветлин Йовчев.
Завършил е Академията на МВР и специалността "Право" в Юридическия факултет на пловдивския университет "Паисий Хилендарски".
През 1993 г. той започва работа в пловдивската дирекция на МВР. От 2006 до 2010 г. е оглавявал сектор "Криминална полиция" при РЗ "Полиция", а от 2010 до сега е бил началник на районно управление. За постигнати високи професионални резултати по време на службата си в МВР Пламен Узунов е награждаван 11 пъти с обявяване на благодарност, 2 пъти с писмени похвали, с "Почетен знак на МВР" – III степен, "Почетен медал на МВР" и с наградно оръжие.
Узунов е семеен, с две деца.
Водещи
-
Методи Байкушев: ПП е мишена на българската прокуратура и разследващите органи
Според Байкушев обвинението срещу кмета на община Варна е "съшито с бели конци", категоричен...
12.07 | 18:00
-
Владислав Горанов: На Пеевски няма да му стигнат силите чак за премиер
"Магнитски" е дамга, но не ми трябва реабилитация, политическа най-малкото, посочи той
12.07 | 17:40
-
Иван Иванов на финал на „Уимбълдън“ при юношите
България отново на върха в световния тенис
12.07 | 17:20
Най-четени
-
Борисов с коментар за повишения рейтинг на България
По думите му това е още един добър знак за инвеститорите и за българската икономика, който...
12.07 | 10:55
-
Нинова: Непокорна България вече е официално регистрирана партия
Това съобщи тя с пост във Фейсбук
12.07 | 14:00
-
Мирчев: Споменаването на Асен Василев в делото не ни притеснава, може да кажат и Тръмп, и Джоли
Очевидно става дума за атака към опозиционните кметове, което не означава, че те не трябва да...
12.07 | 12:40