ДПС, ИТН, ГЕРБ и Възраждане координирано не влязоха в зала и провалиха кворума за избор на заместник на Минчев 22.06 | 09:59
Невъобразимо предателство спрямо своите избиратели и българския народ е коалицията на ИТН с ГЕРБ и ДПС. Това е абсолютен срам. ВЪЗРАЖДАНЕ разкриват истинското си лице, написа по този повод Радостин Василев

ГЕРБ, ДПС, ИТН и "Възраждане" провалиха кворума за нов шеф на парламента. Парламентарните групи не влязоха в пленарната зала, за да се дебатира по първата точка - избор на председател на парламента.
Очаква се да стане ясно кой ще наследи на поста Никола Минчев.
Той беше отсранен след искане на "Има такъв народ”, подкрепено от ГЕРБ, ДПС и "Възраждане".
Засега няма официално обявени кандидтури на парламентарните групи за нов председател.
"Продължаваме промяната" и ГЕРБ няма да правят предложение за нов председател на парламента.
От "Има такъв народ" искат точката да отпадне от дневния ред и да се гласува първо вотът на недоверие.
От "Възраждане" също смятат, че е по-важно да се гласува вотът на недоверие преди да се реши кой да наследи Никола Минчев.
Настимир Ананиев публикува и видеоклип, в който каза, че "новото мнозинство на ДПС не влезе в зала и нямаме кворум в НС".
Министърът на спорта Радостин Василев пък коментира случилото се по следния начин:
Току що ГЕРБ, ДПС, ИТН и ВЪЗРАЖДАНЕ координирано не влязоха в пленарна зала, за да саботират заседанието на НС и избора на нов председател. Невъобразимо предателство спрямо своите избиратели и българския народ е коалицията на ИТН с ГЕРБ и ДПС. Това е абсолютен срам.
ВЪЗРАЖДАНЕ разкриват истинското си лице.
Водещи
-
Социалният министър: Ще настоявам за великденски добавки за пенсионерите
Няма нито една социална услуга, която да е премахната или намалена, подчерта Борислав Гуцанов
04.03 | 20:45
-
Премиерът след Съвета по сигурността: Траен мир може да се постигне чрез сигурност за Украйна и за ЕС
Заседанието беше проведено часове след решението на Доналд Тръмп да спре временно военната...
04.03 | 20:15
Най-четени
-
Най-бедният град в България вече не е Видин
В Смолян вземат най-ниските заплати в страната, сочи анализ на Националния статистически...
04.03 | 11:30
-
ИПБ: 78% от шофьорите ползват телефони в колите, 14% са катастрофирали заради това
Изследването е проведено в началото на годината (4-20 януари 2025 година) и обхваща 808 водачи...
04.03 | 11:59
-
Извънпарламентарна инициатива за сваляне на правителството и за предсрочни избори
За целта ще бъдат събирани подписи, които после ще бъдат внесени в НС
04.03 | 14:30
-
Министерство на финансите планира увеличаване на пенсионната възраст и трудовия стаж
Повишават заплатите с 9% тази година
04.03 | 10:15