Даваме идеи на Лондон как да улесни достъпа на наши работници 31.01 | 14:36
Властите от острова ще отговорят до 14 дни

По искане на министър Николай Младенов посланикът на Република България в Лондон Константин Димитров се срещна на 30 януари с изпълнителния директор на Гранична полиция Роб Уайтмън във връзка с проблемите при издаване на документи за достъп до пазара на труда в Обединеното кралство на български и румънски граждани.
До две седмици компетентните британски власти ще отговорят на направените от българска страна предложения за подобряване на прилагания понастоящем режим.
Предложенията се отнасят до изискванията към студенти в Обединеното кралство за подаване на заявление и изисквания по отношение на доказване на частна здравна застраховка, както и за улесняване на издаване на разрешение за работа за дипломирани студенти в британски университети.
За разрешаването на създалата се ситуация ще помогне и организирането на два приемни уикенда, в които около 200 души ще могат да подадат на място заявления (в гр. Шефилд), преди въвеждане на промени за повишаване на пропускателните възможности на центъра в Кройдън през април 2013 г.
За да се улесни достъпът на информация по често срещани въпроси от граждани и фирми, е необходимо и актуализиране на страницата на Гранична полиция.
Водещи
-
ДКСБТ: Цената на потребителската кошница на едро се запазва на 97 лева
Поскъпват оризът, свинското месо и захарта, а поевтиняват на едро олиото, кашкавалът, сиренето...
29.09 | 14:00
-
Уволниха служители от „Автомобилна администрация“, поискали подкуп от шофьори от екипа на Роби Уилямс
Това съобщи министър Гроздан Караджов
29.09 | 13:20
Най-четени
-
Зафиров: Държавата е в състояние да реши водната криза и да се противопостави на спекулантите
Това заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров във Варна на...
29.09 | 10:15
-
Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията
С тази победа „Скуадра адзура“ защити световната си титла от 2022 г. и завоюва общо пето злато...
29.09 | 09:59
-
Безпрецедентни нахлувания на Русия във въздушното пространство на НАТО
Наред с инцидента в Полша, Естония съобщи, че руски военни самолети са навлезли в нейното...
29.09 | 10:27
-
Приблизително 50% от питейната вода у нас изтича и се губи по водопреносната мрежа
За това какви са причините и какво трябва да се направи, е разговорът с проф. Емил Гачев
29.09 | 11:30