ЕК скастри Дянков 10.01 | 17:36
Нямало връзка между коледните надбавки и Кохезионния или структурните фондове

Няма връзка между коледните надбавки и Кохезионния или структурните фондове, посочват в официално изявление от Европейската комисия.
"Решенията във връзка със социалните плащания на пенсионерите са изключителна компетенция на съответната държава членка и не зависят от сумите, които Европейската комисия възстановява в рамките на Кохезионния или структурните фондове", обясняват от Брюксел.
Тези суми се изплащат въз основа на представени от държавата членка заявления за междинно плащане за сертифицирани допустими разходи, обясняват още от Комисията.
Симеон Дянков дълго не даваше катерогичен отговор ще има или не надбавки за пенсионерите. Той твърдеше, че, ако бюджетът за ноември 2012 г. е на дефицит, то коледни добавки няма да има. Оказа се, че бюджетното салдо за единадасетия месец на годината наистина е отрицателно.
"Голямото неизвестно е не националният бюджет, който е в излишък от близо половин милиард лева, а европейските плащания, където ни се дължат близо 800 милиона лева", посочи в началото на декември миналата година вицепремиерът Дянков.
"Няма да има коледни добавки към пенсиите, тъй като няма пари в бюджета", отсече и премиерът Бойко Борисов.
Водещи
-
Еилиь Милчева: Вървим към предсрочни избори през есента
"Петков не би подал оставка, ако няма корупционен скандал с кадри на ПП", смята тя
25.06 | 21:00
-
Жегата препълни спешните отделения
Лекари алармират за ръст на припаднали и дехидратирани пациенти
25.06 | 20:45
-
Политолог за оставката на Кирил Петков: Заблуждаващ и некоректен ход!
Румяна Коларова обясни, че от гледна точка на политологичната наука корупционните механизми не...
25.06 | 20:30
-
Галин Дурев: Този парламент не удовлетворява исканията на българските граждани
Според депутата от КП „БСП-Обединена левица“ скандалите, случили се днес в „Продължаваме...
25.06 | 20:15
Най-четени
-
Кирил Петков подава оставка като съпредседател на ПП и депутат
Това обяви лично той (ВИДЕО)
25.06 | 14:06
-
Сергей Станишев: След 18 години в ЕС много българи вече са видели и меда, и жилото
Той коментира още, че страховете винаги са мощен инструмент за въздействие и за печелене също...
25.06 | 10:45
-
АПИ троши над 18 милиона лева за камери, които дублират тол системата 4
Умишлено несертифициране
25.06 | 10:14
-
Иран напуска Международната агенция за атомна енергия
Той обяви, че „Агенцията за атомна енергия на Иран ще преустанови сътрудничеството си с МААЕ,...
25.06 | 12:45