Еврокомисар Георгиева иска да стандартизира системата за гражданска защита в Европа 01.11 | 15:58
За следващата година обаче не се очаква увеличаване на средствата за координация на националните системи на гражданска защита
„Имаме желание да стандартизираме системата на гражданската защита в Европа,“ каза на пресконференция в София еврокомисарят за международното сътрудничество, хуманитарната помощ и реакцията при кризи Кристалина Георгиева. За тази цел трябва да се изпълнят три стъпки, обясни Георгиева.
Първата стъпка, която вече е изпълнена, е одобрение на предложената нова политика от Европейската комисия. На втория етап трябва да се получи одобрението на страните-членки на ЕС, а третият етап е правната рамка, когато трябва да се покаже какво се предлага и колко средства са необходими за финансиране, отбеляза българският еврокомисар.
За 2010 г. бюджетът е бил 800 млн. за хуманитарна помощ и 25 млн. евро за координация и гражданска защита, каза още Георгиева.
„Реалният бюджет е 1 млрд. евро, но тази година е надхвърлен,“ защото годината беше уникално тежка, обясни еврокомисарят.
„Ако харчим всяка година резерва и разчитаме на следващата година да харчим от резерва, не можем да го наричаме вече резерв, а трябва да бъде част от бюджета,” смята Георгиева. Тя заяви, че за следващата година не прогнозира повишаване на парите за координация на националните системи на гражданска защита.
Водещи
-
Събирт гаранцията от 200 бона за варненския кмет
За това прзова във Фейсбук депутатът от ПП-ДБ Манол Пейков
27.11 | 21:00
-
Нинова за оттегления бюджет: Какво стана? Нали беше единственият, а сега ще има друг?
Значи сте лъгали!
27.11 | 20:30
-
Румяна Коларова: Не е ясно дали бюджетът е оттеглен или замразен
С изявлението си, Борисов изпревари Желязков и показа лидерска позиция, заяви политологът
27.11 | 20:00
Най-четени
-
Убитият син на бизнесмен в Мадан тренирал бойни спортове, но го нападнали осем мъже
Полицията ги е задържали в района на Ардино, засега отричат участие в престъплението
27.11 | 14:00
-
Фалстарт на пленарното заседание, депутатите не събраха кворум
Председателят на парламента Рая Назарян даде половин час почивка преди втория опит Народното...
27.11 | 10:15
-
Каракачанов: Наглостта на управляващите вади хората на улицата
"Трябва да сме обективни", добави Каракачанов.
27.11 | 10:00