Жан-Мари Рене Мартен става почетен консул на България във Франция 03.08 | 19:20
Жан-Мари Рене Мартен е председател на Асоциация „Прованс – България” от 2000 г.

Правителството определи френския гражданин Жан-Мари Рене Мартен за почетен (нещатен) консул на България във Франция, със седалище в Марсилия и с консулски окръг, обхващащ областите Прованс – Алпи - Кот-д'Азюр и Лангдок-Русийон, съобщават от правителствената информационна служба.
Жан-Мари Рене Мартен е председател на Асоциация "Прованс – България” от 2000 г., като се е ангажирал с представянето и разпространяването на българските традиции и култура в Южна Франция още от 1995 г.
Асоциацията има за цел популяризиране на българската култура, установяване на двустранен обмен, представяне на актуална информация за страната ни посредством тримесечния бюлетин "Reflets” ("Отражения”).
Жан-Мари Рене Мартен организира редовно концерти, конференции и вечери на българска тематика, включително свързани с туристическа информация, съдейства за връзките на френски предприятия с български контрагенти.
Досегашната му ползотворна дейност за развитието на регионално ниво на културния диалог и по оказване помощ на български граждани, би допринесла и в бъдеще, в рамките на почетното консулство, за активизиране и разширяване на двустранното сътрудничество в икономиката, културата и образованието, за популяризирането на положителния образ на страната ни като член на ЕС, както и за по-нататъшно развитие на отношенията между България и важни в икономическо и финансово отношение региони на Франция.
Водещи
-
Жители на блок в София се оплакват от тормоз от съсед: Неописуема смрад - плъхове, дървеници, целият вход е пламнал
„Има две дъщери, доколкото знам. Звънял съм на едната, но тя не вдига телефона”, разказа...
08.10 | 11:15
-
Борисов за кризата с боклука: Подавам ръка на софиянци, те не са виновни
"Частни срещи с деца на моите приятели, не виждам какво да ви разкажа", каза Борисов за...
08.10 | 11:00
-
Потребителите настояват за 300 лева ваучери за храна на месец
Изчерпана квота и повече ползватели
08.10 | 10:30
-
Свлачище затвори част от пътя Търново – Горна Оряховица, нивото на р. Янтра е наполовина от критичното
Река Белица се задържа на нива около 1,3 метра в Килифарево, по-голям приток идва от Дряновска...
08.10 | 10:15
Най-четени
-
Промените в образованието влизат на първо четене в парламента
Сред основните предложения, които предизвикаха бурни реакции от родители и организации, са...
08.10 | 09:30
-
На 8 октомври православната църква почита паметта на двама светци с драматична и поучителна съдба – преподобна Пелагия
Народни вярвания и забрани за деня
08.10 | 08:30