Започна изграждане на социален обект в община Камено 08.09 | 17:17
Обектът се финансира по Проекта за социално включване и е на стойност 785 949 лева

Старт на строежа на социален обект в село Русокастро, община Камено, беше даден днес (08.09.11), съобщава пресслужбата на Министерството на труда и социалната политика.
Съгласно рамките на проекта се предвижда изграждането на нова двуетажна постройка към сградата на целодневната детска градина "Детелина”, облагородяване на двора и монтаж на детски съоръжения. В допълнителната пристройка ще се формират групи за развитие на родителски умения, семейни и здравни консултации и индивидуални занимания с деца с увреждания.
Обектът се финансира по Проекта за социално включване и е на стойност 785 949 лева. Парите са разпределени за предоставяне на социални услуги, строително-монтажни работи и обзавеждане.
В област Бургас по проекта за социално включване работят четири общини - Бургас, Камено, Средец и Айтос. За първата община предвидените средства са малко над 3,4 милиона лева, за втората - близо 1,6 милиона лева, за Камено - почти 800 000 лева, а за Айтос- над 400 000 лева.
Цялата сума за осъществяването на проекта за избраните 56 общини в страната е осигурена със заем от Международната банка за възстановяване и развитие на стойност 40 млн. евро.
Водещи
-
Кои са момчетата, станали световни вицешампиони по волейбол?
Спортистите успяха да разплачат България от радост
30.09 | 20:45
-
Стефан Янев: Има пропаганда в публичното говорене за зачестилите атаки с дронове
“Те не са пряка заплаха, но са опасни за полетите”, допълни бившият министър на отбраната
30.09 | 20:15
-
Два големи пожара бушуват в Хасковско, има изгорели къщи и коли
Пламъците на единия пожар са стигнали до местната болница
30.09 | 20:00
Най-четени
-
Вече са факт новите приети правила по Закона за движение по пътищата
По отношение на пешеходците законът вече изисква те да бъдат особено внимателни и...
30.09 | 11:15
-
Мерц: ЕС вече не е в мир в Русия
По думите му Москва води „война срещу нашата демокрация и срещу нашата свобода“, като целта е...
30.09 | 15:30