И МВР ще търси виртуалните диаманти 04.11 | 17:28
Жалбата за източване на 275 лв. в детска интернет игра е пренасочена от КЗП

След като преди близо месец Анета Нейкова подаде жалба в Комисията по защита на потребителите (КЗП), от там си изпълниха задължения в срока за това и изпратиха отговор.
Случаят с "изтичането" на 141 евро или близо 275 лева в последователния тегления от по 23,50 евро за виртуални диаманти в играта Lady Popular обаче се квалифицира от КЗП като измама. Затова жалбата е препратена към МВР и от днес вече дознателите трябва да поемат и да разгадаят странните тегления от сметката.
iNews припомня, че първите плащания в играта от страна на майката с VISA ELECTRON към акаунта за игра на дъщеря ѝ бяха минали нормално и детето беше получило достъп до допълнителните и платени приложения в играта. Такива се използват, за да могат малчуганите да направят виртуалните си героини още по-красиви, по-умни и по-самостоятелни.
След първите успешни плащания обаче Анета Нейкова установява, че от картата ѝ са изтеглени не 23,50 евро, а 6 пъти по 23,50 евро или допълнително 141 евро.
Междувременно от администрацията на сайта на Lady Popular отговориха до редакцията на iNews по повод на материала, в който разказахме историята.
В писмото си от сайта повтарят отново, че системата за плащания, интегрирана в Lady Popular, не пази данни за кредитните карти на потребителите и не извършва автоматични плащания. Всяко плащане е индивидуално и изисква въвеждането на данните и потвърждението на потребителя всеки път.
В историята на акаунта на детето на госпожа Нейкова е запазено, че от там са изтеглени 6 пъти в един и същи ден 23,50 и един път 4,50 евро (последното теглене, което беше направено дори след като е заведена молба в банката да спрат плащанията).
От администрацията на Lady Popular допълват, че са изпратили запитване към Global Collect (фирмата, която поддържа системата за плащания) и очакват тяхното становище по въпроса.
Според Анета Нейкова профилът на детето ѝ вече не е валиден и нямат достъп до него. Акаунтът обаче, според администраторите на сайта, би трябвало да работи и в него да има два диаманта – останалите вече са изхарчени.
Тук изниква въпросът не само кой е изтеглил парите от чуждата карта, но и кой е изхарчил диамантите, макар и виртуални?
Очаква се отговор от разследването на МВР.
Водещи
-
Прокуратурата повдигна обвинение на 18-годишния младеж, блъснал петима в Слънчев бряг
Инцидентът се случи на 14 август около 14:00 часа на алея между хотелите "Олимп" и "Мелия" в...
15.08 | 18:00
-
През нощта облачността ще намалява и над по-голямата част от страната ще е предимно ясно
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°.
15.08 | 17:40
-
Доналд Тръмп е на път за Аляска
„High Stakes!!!“ написа Тръмп в Truth Social, малко преди да напусне Белия дом.
15.08 | 17:20
-
Васил Терзиев подготвя доклад за закупуване на още 20 нови камери, след като тази нощ шофьор заби автомобила си в автобус
"Тежка катастрофа от тази сутрин отне човешки живот и рани хора. Искрени съболезнования за...
15.08 | 16:59
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мартин Елвиса помага в търсенето на новия "Ерген" на България
Кастингът отдавна е отворен и вече има доста мераклии, които искат да влязат в ролята.
15.08 | 14:00
-
Шофьорът, врязъл се в автобус в София, бил глобен часове преди катастрофата
Припомняме, тежката катастрофа стана рано тази сутрин в София, на кръстовището на столичните...
15.08 | 14:30