Кирчо Киров потвърди за заплахата срещу Борисов 22.02 | 09:11
Името на Доган се споменава в сигнала, но не като поръчител

Бившият шеф на разузнаването ген. Кирчо Киров потвърди, че в службата е постъпил сигнал за заплахи към Бойко Борисов.
Според Киров сигналът е звучал сериозно.
Пред вестник "Преса" той призна, че името на Доган фигурира в сигнала, но не и в контекста, изтъкнат от Борисов - "на поръчител". Вчера след като бе гласувана оставката на кабинета премиерът Бойко Борисов заяви, че е бил предупреден от партньорска разузнавателна служба, че срещу него се планира атентат и поръчител е Ахмед Доган.
Ген. Киров каза още, че е неприятно изненадан, че класифицирана информация на разузнаването получава публичност по този начин – обявена в парламента.
Бившият шеф на НРС потвърди, че сигналът дошъл от партньорска служба в съседна балканска държава, но не пожела да отговори дали поръчителството има връзка със Сретен Йосич.
Той оприличи ситуацията на предизборна битка с папки и подчерта, че е противник на това да се размахват документи по този начин.
Киров добави, че ако се създаде парламентарна комисия, е възможно и уместно разсекретяването на информацията.
Водещи
-
Спират камионите по част от „Тракия“ всеки петък и неделя от август
Моторните превозни средства над 12 тона, включително с ремаркета и полуремаркета, ще могат да...
07.08 | 17:57
-
Българските проститутки вече таксуват в евро
Проверка в сайтове, които предлагат жрици на любовта, показа, че офертите вече са не само в...
07.08 | 17:40
-
Пловдивският окръжен съд намали паричната гаранция на Георги Георгиев
В мотивите си магистратите посочват, че продължителността на задържането влияе на оценката за...
07.08 | 16:45
-
Заведение, което работи без категоризация, констатираха контролните органи при масова проверка в Созопол
С какво нещо ми помага това евентуално във връзка с моята дейност, аз правя пици", коментира...
07.08 | 16:15
Най-четени
-
Как ще изглеждат бъдещите евробанкноти?
Това са: "Европейската култура“, насочена към споделени културни пространства и значими...
07.08 | 13:00
-
Няколко столични квартала са без топла вода поради аварии
Засегнати са жителите на ул. "Калина Малина" № 1 и бул. "Шипченски проход" № 23 в Гео Милев....
07.08 | 12:30
-
Последен ден за търговците да подготвят изписването на цените на стоки и услуги – и в лева, и в евро
Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени
07.08 | 09:45