Менда Стоянова: Парламентът оттегля поправките "Горанов" за сектор "Сигурност" 12.11 | 17:27
Това ще стане на 20 ноември, а дотогава полицаите продължават да протестират

Най-вероятно на 20 ноември ще бъде внесена поправка за отпадане на параграфите от 9 до 16 от Закона за бюджета за 2016 г., касаещи служителите от силовите ведомства". Това обяви председателят на комисията по бюджет и финанси и депутат от ГЕРБ Менда Стоянова по време на заседанието за обсъждане на новия проектобюджет.
"Параграфи от 9 до 16 ще бъдат оттеглени. "На дата 20 ще бъде депозирано такова предложение", заяви Стоянова.
Докато комисията заседаваше, пред сградата на Народното сърание се провеждаше поредният полицейски протест, на който обаче присъстваха само около стотина души, тъй като е работен ден. Синдикатите от МВР предупредиха, че демонстрациите на служителите ще продължат до пълното оттегляне на спорните текстове, орязващи социалните им придобивки. Техни представители присъстваха на заседанието на парламентарната комисия.
"Докато това не стане факт, ние ще сме тук и ще протестираме”, категорични са и от Синдиката на служителите в затворите.
Въпреки, че вътрешният министър Румяна Бъчварова отрече да е разпореждала преследване на протестиращи полицаи, синдикатите им са на друго мнение. Според тях именно по нейна заповед в момента вървят проверки на снимки и видео материали, за да стане ясно дали има полицаи, които са нарушавали обществения ред. Ако бъдат установени такива, на тях ще им бъдат налагани дисциплинарни наказания, предаде БГНЕС.
Пенсионирана служителка от българската армия, която също бе край парламента днес, заяви, че е дошла да подкрепи колегите си. По думите й в армията не всички получават огромни заплати и отнемането на т. нар. порциони и вкарването на процента прослужено време в основната заплата, означавало, че заплатите на администрацията ще се приближат до минималната работна заплата от 420 лв.
Протестът на полицаите протече мирно. Те се събраха в 13.00 часа и останаха до края на заседанието на комисията до 16.00 часа.
Водещи
-
Софийският районен съд осъди Васил Михайлов, син на пернишкия прокурор Бисер Михайлов
Прокуратурата настояваше за по-тежко наказание от 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и...
11.04 | 17:40
-
Столично училище жертва входа си заради хазартна зала
Драматичният случай се е разиграл през 2019-2020 г., когато училището получава нареждане от...
11.04 | 17:20
-
Протест в памет на Сияна ще блокира пътя край Телиш
Обходни маршрути и организация на движението
11.04 | 16:59
-
ГДПБЗН с нова техника и важни препоръки за Великден
Увеличение на засегнатите от пожари площи
11.04 | 16:45
Най-четени
-
Шефът на АПИ към бащата на Сияна: Апелирам да даде конкретни имена на заплашвани служители
"Никой никога не е заплашвал или спирал служители на Агенция „Пътна инфраструктура“ да...
11.04 | 14:45
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Брокер с прогноза за цената на имотите при влизането ни в еврозоната
Първият фактор - високото търсене повишава цената. Освен това има и ниско предлагане.
11.04 | 14:30
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45