НЗОК разяснява на директорите правилата на делегираните бюджети 03.11 | 14:26
Срещите ще бъдат регулярни
За осигуряване на прозрачност при разпределяне на средствата за всяка болница, от НЗОК ще провеждат редовни срещи с директорите на лечебни заведения за болнична помощ. На тези срещи ще се разясняват правилата, по които се определят делегираните бюджети на всяка една болница.
От централата вече са изпратили писма до районните здравни каси с указание как да се регламентират тези срещи.
От месец август 2010 г. НЗОК въведе делегирани бюджети на болниците, защото предишният механизъм на плащане не беше съобразен със строго ограничената финансова рамка, определена в Закона за бюджета на НЗОК.
В условията на икономическа криза финансовата регулация чрез бюджети на лечебните заведение предполага активното участие на болничните ръководства в изразходването на финансовия ресурс, а не само досегашното пасивно усвояване на средствата.
За периода януари-септември 2010 г. Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) е изплатила на болниците, с които има сключен договор, сумата от 758 317 689 лева.
В тази сума е включено плащането за месец ноември 2009 г., както и това за месец декември 2009 г., който по принцип се плаща от бюджета за следващата година.
Водещи
-
Ако всички откажат да бъдат министър-председатели, редовният кабинет остава да действа
Това разясни конституционният съдия Орлин Колев
17.12 | 21:00
-
Диана Дамянова: Поведението на политическата класа надхвърля границите на търпимостта
По думите й в момента много политически лидери се опитват да яхнат протеста на българските...
17.12 | 20:45
-
Пеевски откри "Музей на сглобката" в кабинета си в НС
В бившия кабинет на комунистическия диктатор Тодор Живков на стативи бяха показани снимки на...
17.12 | 20:30
-
Обявиха Иван Иванов за световен шампион при юношите на ITF
Той е първият български тенисист, който печели наградата в тази категория
17.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: Последиците от удължителен бюджет ще са тежки
"Виновните си имат имена: Асен Василев и хулиганската му групировка ПП-ДБ!", заяви лидерът на...
17.12 | 13:15
-
ПП-ДБ свиква нов протест - утре от 18 часа на площада пред НС
Уредникът на музея на социалистическите бюджети току-що реши България да приеме този крадлив...
17.12 | 15:20
-
ПП-ДБ: Призоваваме всички на протест утре - уредникът на Музея на социалистическите бюджети току-що нареди да се приеме стария крадлив бюджет
“Очевидно тази коалиция продължава да работи и не само запазва Пеевски в кабинета му - тя...
17.12 | 10:56
-
Всичко за винетките: АПИ разясни за валидността, цените и сроковете
Вписването на символите от регистрационния номер може да бъде и на кирилица, и на латиница, но...
17.12 | 11:45