Навършват се 71 години от смъртта на Никола Вапцаров 23.07 | 19:29
В Благоевград и Варна отбелязаха годишнината

Министърите на отбраната Ангел Найденов, на транспорта Данаил Папазов, на вътрешните работи Цветлин Йовчев и на образованието Анелия Клисарова пристигнаха във Варна, за да отбележат 71-та годишнина от смъртта Никола Вапцаров, съобщава Булфото.
Поетът е патрон на Висшето военноморско училище в града. В негова чест командването на училището организира церемония по тържествено полагане на венци и цветя на паметника на поета в двора на висшето училище.
В същото време и обществеността на Благоевград отбеляза 71-годишнината от смъртта на Вапцаров. Цветя бяха положени пред барелефа на бележития български поет върху фасадата на драматичния театър в града, който носи неговото име.
Никола Йонков Вапцаров е български поет, чието творчество е предимно със социална тематика. Той е превеждан на редица езици. Член е на нелегалната по онова време Българска комунистическа партия и активен антифашист. През 1942 г. той е осъден на смърт за терористична дейност по силата на Закона за защита на държавата. Посмъртно е амнистиран.
Днес името Никола Вапцаров носят редица училища в страната в чест на поета.
Водещи
-
Ако родителите живеят без брак, има ли право бащата да получава семейните помощи за децата?
Голяма част от младите семейства в България живеят на семейни начала без да сключват...
18.07 | 18:01
-
Историк: Васил Левски не е роден през 1837 г.
"Последните няколко години имахме шанса да открием нови документални свидетелства за живота и...
18.07 | 17:40
-
Незрящите у нас нямат яснота как ще разпознават новите евробанкноти
Закъснялата подготовка
18.07 | 17:20
-
Расте броят на засегнатите стопанства с шарка по дребните преживни животни
Властите припомнят, че заболяването не е опасно за хората.
18.07 | 16:59
Най-четени
-
Радев: Площадите са пълни, българите протестират срещу отказа от допитване и въвеждането на еврото без необходимите условия и подготовка
Демокрацията у нас е фасадна. Правителството е декор на дуото Пеевски - Борисов. Правосъдието...
18.07 | 13:28
-
Денков: Ние се намира в състояние на диктатура
"Не ни е страх. Няма достатъчно белезници за хората в София", заяви той.
18.07 | 11:59
-
Адвокатът на Благомир Коцев: Няма доказателства за искан подкуп
Съмнения за изкуствени записи
18.07 | 10:59