По-малко маршрутки ще возят столичани 10.12 | 10:05
От 49 стават 17. Причината – хората не ги ползват

Маршрутните линии в столицата ще са 17. Това каза в интервю за агенция "Фокус" заместник-кметът по транспорт и транспортни комуникации на Столична община Любомир Христов.
"В доклада, внесен до председателя на Комисията по транспорта в Столичен общински съвет Радослав Тошев, се предлагат 17 линии, които в голяма степен са в резултат на направен анализ, който е показал по кои направления все още предлагането, което различните оператори в системата на масовия градски транспорт правят, не е в достатъчна степен, и има търсене на такъв тип услуга.
Поетапно, с развитието на обществения транспорт, с изграждането на метрото, с модернизацията на градския транспорт този тип превози все повече ще губят актуалност", каза Христов.
Преди 7-8 години, когато е бил проведен конкурсът за такъв тип превози (допълнителни маршрутни линии) са били 49, сега вече са 17.
"На този етап все още са с известна доза съмнение по отношение на това дали за всичките 17 са се явили превозвачи, които да обслужват линиите, тъй като знаете, че този тип линии не се финансират от Столична община, т.е. те са на абсолютно освободен пазарен принцип и в случай, че няма търсене от страна на пътниците, те преустановяват своето съществуване и обслужване.
В настоящия момент в някои райони все още има търсене на тази услуга, но с тенденция във времето тя да затихва", каза Любомир Христов.
По думите му във всички по-основни направления ще има в някаква степен и такъв тип транспорт, с известна доза припокриване на останалата мрежа от градския транспорт, но съвсем нормално е да има покриване с други линии на градския транспорт, за да може да са осъществява и връзка между различните видове в транспорт в града.
Водещи
-
Мъжът, заснел мечката в Ловеч: Кучетата я подгониха
Три полицейски патрула се включили в издирването на хищника. За щастие той не е бил агресивен....
16.09 | 11:45
-
Експерт прогнозира скок на цената на олиото с до 10% идните месеци
Световният пазар на олио също се покачва – в Ротердам цената е скочила с близо 20%, достигайки...
16.09 | 11:15
-
Столичното дружество "Топлофикация София" потъва в още по-дълбока финансова криза
Веригата на задълженията продължава, тъй като "Булгаргаз" на свой ред дължи на...
16.09 | 10:59
-
Депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев отправи остри критики към Делян Пеевски
Критики към стила на управление
16.09 | 10:45
Най-четени
-
Днес България се сбогува с един от най-известните духовници в страната - отец Иван от Нови хан,
Отец Иван ще бъде погребан в родното си село Благово.
16.09 | 09:30
-
Желязков свиква първо заседание на Националния борд по водите в изпълнение на решението на Народното събрание
Целта на Националния борд по водите е да координира действията за преодоляване на водната...
16.09 | 09:45
-
Малък циклон ще се придвижи в източна посока, ще премине през Черно море и ще донесе така необходимите валежи
След дъжда - хубаво време
16.09 | 09:45
-
На 16 септември православната църква отбелязва паметта на света великомъченица Евфимия Всехвална
Българин начело на Руската църква
16.09 | 09:09