Преля река в Монтанско 16.09 | 11:00
Прекъсната е връзката за Бойчиновци

Едвам отърсили се от водния ад, сполетял ги в началото на месеца, Берковица и Монтана са изправени пред ново водно предизвикателство. Часове обилният дъжд отново не спира и създава поредната порция главоболие на монтанчани.
Една от реките, които се вливат преди моста в Криводол е преляла и в момента мостът е залят и от двете страни. Прекъсната е връзката за Бойчиновци и Монтана. "През населеното място се изгражда нов голям мост, а преди него има друго съоръжение, което при обилни дъждове прелива", заяви кметът на община Криводол Петър Данчев.
По думите му има потенциална опасност от заливане на къщи и земеделски площи. "В Големо Бабино има залята стопанска постройка", допълни общинският кмет. Той посочи, че река Лева идва от Враца и минава през Криводол. Другата река е Ботуня и идва от Вършец, от Берковския балкан, предаде агенция "Фокус". "Връзката на двете реки е точно преди този мост, който сега се ремонтира, прави се 8 метра широко пътното платно", уточни Данчев.
Кметът заяви, че старият мост е направен от АПИ и при повишаване нивото на реката се залива. "Изградена е корекция на река Лева. Прави се и корекция и от другата страна около стадиона", отбеляза той. Данчев успокои, че засега няма опасност от заливане на къщи, но зависи от това колко вода ще дойде от Вършец и от Лева.
Водещи
-
Иде нов дълъг уикенд: Как да го "разтегнете" до 9 дни?
Месец май е пълен с почивни и неучебни дни
11.05 | 18:00
-
През август започва ремонтът на отсечката, на която загина Сияна
Магистрала "Хемус" ще бъде завършена до края на 2029 г., обеща министър Иванов
11.05 | 17:40
-
За 15 години цените на лекарствата са скочили 10 пъти
28 пъти са нараснали злоупотребите в здравната сфера
11.05 | 17:20
-
Турция е готова да бъде домакин на преговори между Русия и Украйна
Това е заявил рдоган в телефонни разговори с Путин и Макрон
11.05 | 17:00
Най-четени
-
Честваме Светите равноапостоли и просветители Кирил и Методий
Вижте кой има Имен ден днес
11.05 | 08:37
-
Божидар Божанов: Още следващата седмица можем да отхвърлим референдума в пленарна зала
Според съпредседателя на ДБ това е "една от многото заблуди, които е направил президентът",...
11.05 | 14:00
-
Георги Харизанов: Референдум сега е като да питаме "за" или "против" Аспарух да пресече Дунава
"Голямата цел и идея е в един момент Румен Радев да се позиционира като човека на народа",...
11.05 | 13:20
-
Костадинов: Уведомихме нашите т. нар. партньори, че управляващите фалшифицират инфлацията
Трябва да има референдум и затова се радваме, че президентът се вслуша в призивите на...
11.05 | 16:20