Проверяват цените на яйцата и на месото от производителите 13.03 | 11:13
Покрай Коледа и Великден някой се опитва да приложи „ден година храни“, коментира Найденов

Държавата ще преосмисли политиката си по отношение на отпусканите субсидии, ако се окаже, че производителите необосновано вдигат цените на месото и яйцата, използвайки ситуацията с наближаващите празници.
Това заяви министърът на земеделието и храните след редовното заседание на Министерския съвет. Заседанието е извънредно във вторник заради посещението на министър-председателя и правителствена делегация в Катар.
Случва се, така че покрай Коледа и Великден някой се опитва да прилага принципа "ден година храни" и да реализира печалба, коментира още Найденов. След днешното заседание премиерът е разпоредил през следващите два дни заместниците на Найденов да се срещнат с производителите на свинско, агнешко и яйца и да дискутират ситуацията с цените.
След завръщането си от Катар в петък (16 март) финансовият министър Симеон Дянков, министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков и земеделският министър Мирослав Найденов ще направят анализ на цените следствие на дискусията с производителите.
"Ако някъде има спекула, ще се търси къде е тя", заяви Найденов.
Не бива да обвиняваме директно производителите, тъй като много често те продават на търговците на нормални цени, но някъде по веригата цената отива "до небесата". Найденов заяви още, че няма как като общество ние да субсидираме тези сектори и те за благодарност преди двата големи празника да правят всеки път едно и също.
"Затова трябва да сложим точка", категоричен беше Найденов.
Той добави, че ако вината е в търговските вериги, дистрибутори и други търговци, има други институции, които да следят техните интереси.
Водещи
-
Политолог: Опозицията няма интерес от избори
Управляващите са по-подготвени, смята Цветанка Андреева
23.07 | 20:00
-
EК готви ответни мита върху американски стоки за 93 млрд. евро
Комисията обяви днес, че основната й цел е да постигне съгласуван резултат със САЩ, за да се...
23.07 | 19:20
-
Над 10 автомобила изгоряха в Свети Влас при пожар, тръгнал от сухи треви (ВИДЕО)
Според свидетели колите са гърмели верижно една след друга
23.07 | 19:00
Най-четени
-
Опасни бактерии дебнат летовниците в Черно море
В САЩ например около 1 на 5 заразени умира в рамките на два дни.
23.07 | 11:59
-
11-месечно бебе почина след поставена ваксина в УМБАЛ - Бургас
Родителите са поискали да бъде извършена аутопсия, която да покаже точните причини за смъртта...
23.07 | 13:30
-
Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет за изменение на подробния устройствен план в местност "Кръстова вада"
Връщане към законните параметри
23.07 | 09:59
-
Въведено е частично бедствено положение в Тополовград заради пожар в Сакар
Предупреждение за населението
23.07 | 10:15