Радан Кънев: Върнахме се гръмотевично в Плевен 01.11 | 20:51
Очертава се 50% от кметовете в София да са от Реформаторския блок, заяви лидерът на ДСБ

Ние увеличаваме резултатите си. Очертава се около 50% от избраните районни кметове в София да бъдат от Реформаторския блок. Благодарим на колегите в Плевен и връщането на този областен център. В Плевен се върнахме гръмотевично.
Това каза в ефира на Нова телевизия съпредседателят на Реформаторския блок Радан Кънев след края на втория тур на местните избори и резултатите от екзитпола, според които реформаторът Георги Спартански побеждава Димитър Стойков от ГЕРБ с 59% и ще бъде кмет на Плевен.
За загуби е рано да се говори. Повече от очевидна обаче е загубата в Хасково, призна Кънев. Той отбеляза обаче, че измитането на крепостите на ДПС от картата на големите областни градове е факт.
Реформаторският блок в рамките на тази управляваща коалиция няма абсолютно никаква алтернатива, коментира от своя страна Божидар Лукарски.
Очертава се 50% от кметовете в София да са от Реформаторския блок, обяви още Радан Кънев, лидер на ДСБ.
За момента е ясно само, че Мария Ачкова от Реформаторския блок печели балотажа в столичния район "Средец". Това обяви тя на страницата си във Facebook.
"Средец е син. Тъмно син! Благодаря приятели", информира Ачкова, която ще е новият кмет на "жълтите павета" в София, след като побеждава досегашният от ГЕРБ Виргиния Стоянова.
Водещи
-
Борислав Сарафов остава и.ф. главен прокурор и след 21 юли
На заседанието днес Огнян Дамянов постави въпроса за приложението на чл. 173, ал. 15 от Закона...
09.07 | 12:30
-
Асен Василев твърди, че Борисов е свързан с фирмата, подала сигнал срещу кмета Коцев
Василев твърди, че за последните три година в мандата на Иван Портних същата фирма е спечелила...
09.07 | 11:59
-
Кметът на Варна остава в ареста
Разследването остава динамично и ще следим развитието на случая в реално време.
09.07 | 11:45
-
Ивелин Михайлов: Пеевски е поискал досиетата на 88 кмета от „Промяната“
„Делян Пеевски е изискал досиетата на 88 кмета от ‘Продължаваме промяната’. Изиска им е, за да...
09.07 | 11:30
Най-четени
-
Какво ще е бъдещето за парк Врана?
Столичната община отделя годишно за поддръжката между 500 и 600 000 лева.
09.07 | 10:30
-
От днес Перник и областта остават без АГ отделение
Причината - няма акушерки. Приемът на родилки се преустановява до 30 юли включително.
09.07 | 10:15
-
Борисов: Когато ПП-ДБ говорят и ви кажат: "Добър ден!", можете да си пуснете лампата
По думите му няма проблем с достъпа до образование, а конвертируемостта на дадена специалност....
09.07 | 10:45
-
Оранжев код за силен вятър и високи температури за седем области в България
Понижение на температурите с хладен въздух
09.07 | 08:30