Ремонтът на Дунав мост може да се удължи с 2-3 дни 15.08 | 13:00
Причината са дъждовните дни наскоро, които не позволиха да се работи

Ремонтът на Дунав мост може да се удължи с 2-3 дни, съобщи за БТА в Русе депутатът от ГЕРБ Пламен Нунев. Причината са двата дъждовни дни наскоро, които не позволиха да се работи. Така пусковият срок - 28 август, може да се измести за края на месеца.
Към момента едното платно е напълно готово и се работи по другото. Изкъртена и извозена е цялата асфалтова настилка. Разбити са и 700 метра от бетона, а днес е започнало леенето на новата хидроизолация.
Тя се полага по нов италиански метод и ще бъде готова за 3-4 дни, а не както досега да се излива на пластове и да продължава от 20 до 25 дни, обясни Нунев. Паралелно с това всички мантинели и метални конструкции ще бъдат пребоядисани, прави се ревизия и на съществуващото осветление.
Нунев съобщи още, че започналият ремонт на моста край село Кривина ще бъде удължен с 6-7 дни. Съоръжението се руши от години и е единствената директна връзка на хората от селото с община Ценово.
Основно се работи по устоите на моста, но заради покачване на нивото на река Янтра дейностите са спрели. В момента се ремонтира горната му част.
Очаква се до няколко дни нивото да спадне, уточни депутатът и допълни, че се надява съоръжението да е изцяло готово между 12 и 15 септември тази година.
iNews припомня, че в средата на юли месец започна ремонтната дейност на Дунав мост. Затворено е пътното платно на изход от България. Трафикът в двете посоки ще се осъществява през едното платно с помощта на светофарни уредби.
На 13 юли на ГКПП–Дунав мост беше проведено работно съвещание с представители институциите и ведомствата, имащи отношение към рехабилитацията на обекта. Конкретизирани са необходимите действия за осъществяване подхода на автомобилите към граничния пункт, движението на строителната техника и др.
Уточнени са и местата за поставяне на допълнителни указателни знаци по мостовото съоръжение и извън зоната на пункта. Чрез Контролния център в Гюргево румънските гранични власти са уведомени за започнатите ремонтни дейности.
Водещи
-
Щ Доналд Тръмп увеличи страховете, че светът е на прага на Трета световна война
Американският президент се е ангажирал и с преговори за мир между Русия и Украйна. Наскоро...
05.09 | 17:59
-
ВАС окончателно спря изпълнението на Методиката за дялово разпределение на топлинната енергия 2
Касационната инстанция приема, че определението на съда в тази част е правилно, тъй като...
05.09 | 17:40
-
Атанас Зафиров: Нямам никакво намерение да подавам оставка, няма основание!
Среща със Си Дзинпин
05.09 | 17:20
-
Гърция въвежда електронен портфейл
Целта е „суперидентичността” да стане универсална за всички страни членки на Шенген и...
05.09 | 16:45
Най-четени
-
Борисов: Ако имам малко власт, незабавно бих освободил Коцев от ареста
„Направихме много за Плевен, направихме водния цикъл. Като няма вода в язовирите, няма. Ще го...
05.09 | 10:30
-
Тръмп призова евролидерите да спрат да „финансират“ войната на Путин в Украйна
От американската администрация не разкриха източника на данните си за руския износ на горива...
05.09 | 11:30
-
Нови три лекарствени продукти са включени в Позитивния лекарствен списък
Така общият брой на безплатните лекарства става пет.
05.09 | 10:45