Сменяме графиците за отпуските по всякакви причини 09.03 | 17:51
Важното е причините да са „обективни“, реши Министерски съвет

Графиците за платения годишен отпуск ще могат да се променят. Това реши на днешното си си заседание Министерският съвет, след като прие промени в наредбите за служебното положение на държавните служители и за работното време, почивките и отпуските.
С приетите промени се предвижда възможност графиците да се изменят "при възникване на конкретни причини от служебен характер или икономически, технологически, финансови, пазарни и други обективни причини", съобщиха от пресслужбата на кабинета.
От Министерския съвет припомнят, че платеният годишен отпуск се разрешава въз основа на писмено искане от държавния служител, работника или служителя.
Преди утвърждаването на графика обаче работодателят е длъжен да покани всички държавни служители, работници и служители да заявят своите предпочитания за времето, през което наведнъж или на части желаят да ползват платения си годишен отпуск до края на календарната година, за която той се полага.
Работодателят или органът по назначаването трябва да информира всички държавни служители, работници и служители за утвърдения график и екземпляр от него трябва да бъде на тяхно разположение на подходящо място в администрацията/предприятието.
Водещи
-
Николай Денков: От есента ще има обедняване на населението
Това ще вдигне общественото недоволство, не заради кмета на Варна, а хората ще разберат, как...
27.07 | 16:00
-
Newsweek: Гръцкият о. Карпатос е новият хит в туризма
Той засенчва известните острови Тасос, Миконос или Санторини, превръщайки се в новото любимо...
27.07 | 15:30
-
Диана Габровска: Порното ми даде свобода!
Някой ден кмет? Може премиер, заявява първата бг порно актриса
27.07 | 15:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Дайнов: Нови протести са възможни през октомври
Кабинетът ще падне тогава, когато Пеевски реши, че е подготвил достатъчно властова база, така...
27.07 | 10:20
-
Когато глупостта и стремежът за власт се сблъскат, произвеждат катастрофи
Това направи ПП-ДБ с КПКОНПИ, смята депутатът от ИТН Станислав Балабанов
27.07 | 12:20