София се разхубавява. Ремонтират фонтаните и парка пред НДК 08.05 | 18:35
През последните 30 години на фонтаните са правени само частични ремонти

Фонтаните пред Националния дворец на културата ще бъдат реконструирани, заяви заместник-кметът на Столична община Ирина Савина.
Ремонтирани ще бъдат четирите каскадни съоръжения на главната алея, както и фонтанът в централния подлез. Това ще бъде извършено в рамките на мащабен проект за възстановяване и обновяване на цялото парково пространство около НДК.
По думите на Савина 30 години след изграждането на това място, то вече е изгубило своята привлекателност, а парковата територия и фонтаните имат нужда от пълна реконструкция.
Такава ще бъде направена със средства по Оперативна програма "Регионално развитие”. Ще бъде осигурено и съфинансиране от общинския бюджет, уточни Савина.
Проектът вече е подаден за оценка в Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Договорът за отпускането на безвъзмездната финансова помощ ще бъде подписан в края на месец май. Веднага след това ще стартират и дейностите по осъществяването му.
Строително-ремонтните дейности са насрочени за септември. Идеята е да се възстановят настилките в парка, да се подменят тротоарите на граничните улици, а зелените площи, парковото и уличното осветление, пейките и чешмите да бъдат изцяло обновени.
Велотрасетата също ще бъдат възстановени ще бъде изградено видеонаблюдение. Гражданите ще могат да ползват и нови автоматизирани обществени тоалетни.
До момента десетте фонтана са ремонтирани само частично. Техническите обследвания, направени през 2010 г. показаха, че те се нуждаят от цялостна реконструкция, защото не отговарят на държавните стандарти.
Водещи
-
Делян Добрев: "Браво" на ПП - за пореден път сложиха прът в колелото на развитието на държавата!
Благодарение на тях изоставени казарми, рушащи се сгради с отпаднала необходимост, пустеещи...
06.08 | 20:59
-
Съдът наложи "домаше арест" на изверга, убил брутално безобидно куче в Тетевенско
За подобно престъпление предвижданото наказание е лишаване от свобода от 2 до 8 години и глоба...
06.08 | 20:30
-
Проклятие на богинята Бастет погубило Людмила Живкова и Тодор Славков
Смъртта на Малък Тошко може да е кармично преплетена с тази на неговата майка, която загина на...
06.08 | 20:14
Най-четени
-
Наш милионер подкара една от най-скъпите коли в света
Хърватският електромобил впечатлява не само с футуристичен дизайн, но и със зашеметяващи...
06.08 | 12:15
-
Пътуванията със самолет в Европа може скоро да станат по-удобни
Кога ще се промени контролът на летищата?
06.08 | 11:30
-
В по-голямата си част пожарът в Балчик е овладян, но все още има тлеещи огнища
След заседание на оперативния щаб снощи бяха оставени дежурни екипи, а гасенето се поднови в...
06.08 | 10:30
-
България ще бъде домакин на едно от най-големите спортни събития - Giro d'Italia
Това съобщи министърът на туризма Мирослав Боршош на съвместен брифинг с министъра на спорта...
06.08 | 11:59