Спряха корабоплаването в българския участък на Дунав 08.02 | 16:51
Заради тежката метеорологична обстановка и увеличаването на ледохода по реката

Изпълнителна агенция "Морска администрация” забрани корабоплаването в българската част на река Дунав, съобщиха от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС).
Мярката се е наложила поради тежката метрологична обстановка и увеличаването на ледохода по реката. Румънските власти също са спрели корабоплаването.
Всички корабоплаватели са уведомени за забраната, като Дунавската комисия също е запозната с обстановката.
"Морска администрация" съвместно с Агенцията за проучване и поддържане на река Дунав следят обстановката и имат готовност да отменят забраната, когато условията го позволят.
Капитаните на фериботите, извършващи рейсове между Видин-Калафат и Оряхово-Бекет (който по-рано днес бе спрян по разпореждане на румънските власти) имат разрешение да преценяват обстановката в района и съобразно нея, спазвайки всички условия за безопасност, да вземат решение за извършване на рейса.
Дунавските пристанища Лом, Видин и Оряхово са отворени и при нужда имат възможност да приемат кораби в лиманите си.
Водещи
-
Панагюрище е център на честванията за 149 години от Априлското въстание
Днес жителите и гостите на града ще могат да се включат в съпътстващи тържествата събития,...
01.05 | 10:00
-
САЩ и Украйна подписаха споразумението за достъп до украинските минерали
Това съобщиха двете страни
01.05 | 09:45
-
Отбелязваме Международния ден на труда
Първи май е един от официалните празници в България и официален почивен ден
01.05 | 09:30
Най-четени
-
Слънце до обяд, но дъжд с гръмотевици - следобед
Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София - около 22°
01.05 | 09:00
-
Отбелязваме Международния ден на труда
Първи май е един от официалните празници в България и официален почивен ден
01.05 | 09:30
-
САЩ и Украйна подписаха споразумението за достъп до украинските минерали
Това съобщиха двете страни
01.05 | 09:45