Станишев обеща - децентрализацията на общините ще се задълбочава през 2015 г. 26.01 | 18:32
Ще върви в посока част от данъците да остават в местната власт

През следващата година общините ще станат още по-независими от централната власт. Това стана ясно от думите на лидера на БСП Сергей Станишев във Велико Търново, цитиран от в. "24 часа".
Председателят на левицата каза, че през 2015 г. ще се задълбочи процесът на децентрализация на местната власт, стартиран още в първите дни на кабинета "Орешарски".
Социалистът подчерта, че предстои да се изготвят законодателни предложения, с които в бюджета за следващата година да се намерят по-трайни решения по отношение на функциите и собствените приходи на общините.
Той обеща да се разреши въпросът с такса смет и да се върви в посока част от данъците да остават в местната власт.
Лидерът на социалистите заяви, че се говори много и за усвояване на евросредствата, които "правителството на Пламен Орешарски успяло да спаси".
Той заяви, че 2013 г. е приключила, без да загубим пари от фондовете и е ускорено усвояването им с 20%.
Водещи
-
След зелено училище: Над 30 деца са с хранително натравяне в хотел в Боровец
Те са от София и Пловдив
02.04 | 17:40
-
Опасно лечение зад граница: Разкриха схема за „зарибяване“ на пациенти в България
Той подчерта, че според действащите у нас закони, и конкретно Законът за здравето, лекари и...
02.04 | 17:20
-
Костадин Костадинов даде коментар пред медиите след дебатите в НС по внесения вот на недоврие
"Всеки един вот на недоверие представлява двоен стрес тест – както за правителството - дали...
02.04 | 17:00
Най-четени
-
Бащата на Сияна: Водачът на ТИР-а не слязъл да помогне, пил кафенце
Институциите бездействат въпреки сигналите
02.04 | 11:30
-
ПП-ДБ: Няма да участваме в този нелеп цирк в пленарна зала, не е сега моментът за оставка на кабинета
Представители на "Продължаваме Промяната - Демократична България" дадоха брифинг
02.04 | 10:58