Тотален обрат за ден! Боршош се връща на бял кон в НДК 27.06 | 17:25
Борисов отнема ремонта на двореца от Павлова, възлага го на Банов

Премиерът Бойко Борисов връща на поста му като директор на НДК Мирослав Боршош. Това се случва само ден, след като Боршош бе уволнен от министъра за българското председателство Лиляна Павлова.
От пресцентъра на правителството съобщиха, че днес е имало среща между Борисов, Павлова, министъра на културата Боил Банов и освободения изпълнителен директор на "НДК– Конгресен център София" ЕАД Мирослав Боршош.
"На срещата беше обсъдена работата на ръководството на НДК и бяха изчистени противоречията относно начина на управление на държавното дружество", съобщиха от Министерския съвет.
На утрешното заседание на правителството Борисов ще внесе проект на разпореждане за промяна на органа, който да упражнява правата на държавата в "НДК – Конгресен център София" ЕАД. НДК ще премине от министъра за българското председателство към министъра на културата, гласи още съобщението.
Павлова освободи вчера Боршош от поста с мотивите: "системно неизпълнение на указания, дадени от страна на едноличния собственик на капитала", защото "дейвията му като изпълнителен директор поставят под съмнение както доброто финансово управление на дружеството, така и е застрашено изпълнението на всички дейности по привеждането на сградата на НДК за нуждите на Председателството", припомня Дневник.
Водещи
-
Времето през май: От 2 до 33 градуса
В по-голямата част от страната средно месечната сума на валежите ще бъде около нормата
30.04 | 21:00
-
След размяната на реплики между Борисов и Радев: МО призна - има проблем с 1 от системите на F-16
Командирът на ВВС Николай Русев обаче уточни, че това не означава, че самолетът е счупен
30.04 | 20:15
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в града под тепетата
Това заяви лидерът на ГЕРБ
30.04 | 15:10