Убитият в София мъж е бил част от трансграничен канал за хероин 10.02 | 15:45
Мрежата е действала от Турция през България за страните от Западна Европа

Убитият вчера в София 44-годишен Стоян Цветков е бил част от трансграничен канал за трафик на хероин от Турция през България за страните от Западна Европа. Това каза пред журналисти в Пловдив главният секретар на МВР Светлозар Лазаров.
През 90-те години е работил като шафнер в БДЖ, откъдето идва и прякорът му, като във времето се издига и става диспечер и разпределя нарядите на колегите си. По този начин успява да обезпечи канала с конкретни разстановки на шафнерите, коментира Лазаров.
Наркоканалът е разкрит през ноември 2013 година и при акция на полицията е задържан 5 кг хероин. Това, по думите на Лазаров, е една от версиите, която се проверява – дали убитото лице е съпричастно към тази провалена пратка.
През миналото лято той е бил задържан и поставен под домашен арест, след като в дома му са намерени акцизни стоки без бандерол, а в шкафче на жена му е открит кокаин, оставен от него.
Вчера след 9:00 часа на тел. 112 бе получено съобщение, че пред жилищен блок в кв. "Св. Троица" в София е намерен убит мъж, припомня БТА.
Той е бил засечен при излизането си от блока, в който живее.
Килърите му са го разстреляли с два куршума в главата. Цветков е бил под домашен арест. Нападателите изненадали жертвата си, след като позвънили на домофона на входа и помолили да им отвори. Цветков всяка сутрин се подписвал пред полицаи, че спазва мярката "домашен арест", наложена му от съда, и слязъл до входната врата за пореден път. Когато отворил вратата обаче, го очаквали двама мъже с нахлупени качулки на главите, които стискали в ръце пистолети, насочени към него. Цветков опитал да се скрие, но куршуми 7-и калибър го застигнали и пронизали окото и бузата. Убийците хукнали през близкия паркинг.
Водещи
-
Частично бедствено положение във Варна
То е заради замърсяването с мазут на брега вчера
01.04 | 17:00
-
Известен тв оператор се самоуби - скочи от моста в Бургас
Русален Михайлов е страдал от параноя
01.04 | 16:45
-
Пет години затвор за мъжа, обезобразил съпругата си с макетен нож
На жертвата бяха направени 58 хирургични шева
01.04 | 16:30
Най-четени
-
Очаква се днес ДПС-ДПС да реши дали да оттегли подкрепата си за правителството
Декларацията беше направена след като депутатите на Доган гласуваха против избора на...
01.04 | 10:46
-
От днес вече ще плащаме по-скъпи тол такси по пътищата на страната
Във връзка с недоволството на превозвачите, свързано с увеличението на тол таксите,...
01.04 | 10:30
-
В Софийския градски съд започва делото срещу бившия дипломат Красимира Трифонова и дъщеря ѝ Габриела
По случая бяха задържани бившата съпруга на Пеев - Габриела и майка ѝ.
01.04 | 10:15
-
Нови случаи на сифилис във Врачанско
01.04 | 14:45