Умни устройства помагат на възрастните хора в дома им 06.06 | 13:35
БЧК започва изпълнението на проект за иновативни грижи в Северозапада

Българският Червен кръст стартира изпълнението на проект "Иновативни модели за грижи в общността за хора с хронични заболявания и трайни увреждания", който ще бъде реализиран в партньорство с Министерството на здравеопазването, Министерството на труда и социалната политика и Норвежката асоциация на регионалните и местните власти с подкрепата на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2014-2021. Общата сума на проекта е 3 333 333 евро, от които 10% се осигуряват като собствен финансов принос от българските партньори.
Потребители на услугата ще бъдат уязвими и самотни възрастни хора с хронични заболявания и трайни увреждания, включително в малките и отдалечени населени места в областите Враца, Видин и Монтана.
Пилотната услуга телеасистенция/телекеър представлява дистанционен мониторинг на здравния и психо-социален статус на потребителите. Това включва:
· Изграждане на първия за страната кол-център в гр. Враца за предоставяне на услугите телеасистенция/телекеър с капацитет 500 души от трите области.
· Прилагане опита на Норвегия в използването на информационните и комуникационни технологии в сферата на услугите за възрастни хора.
· Създаване на над 80 работни места за медицински сестри и домашни помощници след предоставяне на професионално обучение.
Водещи
-
Татяна Дончева: Стига с тази инфантилност
Трябва да се постигне обединение на добрите сили, смята тя
13.07 | 18:00
-
Роботите и ИИ ще доминират световната икономика в рамките на едно поколение
Това твърди футуристът д-р Адам Дор, като подчертава, че на мушката е човешкият труд
13.07 | 17:40
-
За 2 месеца: Над 400 възрастни хора са изведени от незаконни домове
Социалният министър Борислав Гуцанов обясни, че са разкрити 12 незаконни обекта, проврени са...
13.07 | 16:58
Най-четени
-
Изненада: Борисов се появи в Приморско (ВИДЕО)
Защо точно този ден се избра за ареста на кмета на Варна, сложиха катран в кацата с мед, заяви...
13.07 | 12:00
-
Шокиращи разкрития за катастрофата с пияната Дебора
Молдовката, шофирала пометената от певицата кола, с разкрития за инцидента
13.07 | 10:40
-
Групата на "Обнови Европа" в ЕП осъжда ареста на Благомир Коцев
Те заявяват, че в България има атаки срещу демократичните институции и върховенството на...
13.07 | 10:00
-
Голямата щерка на Жени Живкова се омъжва за милионер
Сватбеното тържество е планирано за началото на септември в Лозенец край морето
13.07 | 15:00