Хладно и ветровито, с валежи и гръмотевици на много места в страната 23.08 | 08:20
Дневните температури ще се понижат и преобладаващите максимални ще са между 24° и 29°, в София около 23°
На много места в страната във вторник ще има валежи и гръмотевици. С повече слънце и почти без валежи ще се задържи в крайните източните райони и Югоизточна България. Ще духа до умерен северозападен, в източната половина от страната до силен север-северозападен вятър, съобщават от НИМХ.
Дневните температури ще се понижат и преобладаващите максимални ще са между 24° и 29°, в София около 23°. Атмосферното налягане ще бъде малко по-високо от средното за месеца. През деня ще се задържи почти без промяна.
Над планините облачността ще е по-често значителна с краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 19°, на 2000 метра – около 11°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, но доста ветровито. Ще има временни увеличения на облачността и по северното крайбрежие е възможно да превали и прегърми. Ще духа умерен до силен север-северозападен вятър. Максимални температури на въздуха 29° - 30°. Температурата на морската вода е около 26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Водещи
-
Цветлин Йовчев: Ограниченията, които законът налага, могат да вържат ръцете на особения управител за „Лукойл“
„Притеснително е, че актовете на този управител, който е представител на държавата, не...
11.11 | 19:30
-
Удря ни най-мощната магнитна буря от 20 години насам
Подобно явление не е засичано от 2004 г.
11.11 | 18:40
Най-четени
-
Мъж размахва нож във влака Горна Оряховица – София
Наложена му е мярка за неотклонение „подписка“.
11.11 | 11:45
-
Авария спря осветлението и в двете тръби на тунел "Големо Бучино"
Подмяна на осветителните тела беше извършена миналата година
11.11 | 13:10