Шехерезада призна за луксозната си къща 07.06 | 13:20
Купена - с кредит

В събота за покупката съобщи журналистът Атанас Чобанов от сайта "Биволъ". Той публикува извадка от имотния регистър, според която Арнаудова е придобила къщата заедно със съпруга си Делян Димитров през юли 2019 г.
Името на Арнаудова в събота стана част от обвиненията, които бизнесменът Васил Божков отправя към управляващите. Той заяви, че премиерът е изпращал ежемесечно пиарката си в офиса му. От контекста, в който Божков заяви това, стана ясно, че според него Арнаудова е свързана с предаването на пари от бизнесмена за управляващите.
Хазартният бос, който се укрива в Дубай, твърди, че за три години е предал "директно" около 60 млн. лева на премиера Борисов и на финансовия министър Горанов. В петък министър-председателят отхвърли обвинението. Отхвърли го и министърът на финансите, който в неделя призова Божков: "ако той смята, че има доказателства, да ги дава и да се приключва с този панаир".
Имотът, придобит от пиарката на премиера, е записан в имотния регистър с материален интерес от 1 056 148 лв. Продавачът е чуждестранно лице.
Сградата е двуетажна и е с 271 кв. м. застроена площ. Теренът, в който се намира къщата, е 1128 кв. м.
Семейството на Арнаудова разполага и с апартамент от 198 кв. м. в кв. "Манастирски ливади" в София, който също е закупен с кредит от ДСК, но през 2015 г. Цената на имота е 352 000 лв., а кредитът е бил изплатен за 57 месеца. Ипотеката на апартамента е вдигната.
Севдалина Арнаудова е шефка на правителствената информационна служба, а съпругът й работи в държавната "Булгартрансгаз".
"Всичко е надлежно декларирано. Информацията е публична. Къщата е с ипотечен кредит от Банка ДСК и в този ред на мисли все още не е наша собственост, а собственост на банката. Сделките са правени само по банков път, на пазарни цени и всичко може да проследите и лично, защото съм го декларирала", казва Арнаудова пред Медиапул.
В събота тя отговори на обвиненията на Васил Божков също чрез Фейсбук. По думите й Божков е този, който е искал нещо от нея, а не обратното. "Вие сам се предлагахте", каза тя.
Водещи
-
Путин създава буферна зона по границата с Украйна
„Одобрихме създаването на необходима буферна зона за сигурност по нашите граници. Въоръжените...
22.05 | 20:40
-
Столична община наложи глоби в размер на над 164 000 лв. на двете сметопочистващи фирми
От Столична община припомнят, че през 2023 г. общият размер на санкциите, наложени на всички...
22.05 | 20:20
-
Димитър Ганев от Тренд: Целта на Румен Радев с референдума е по-дългосрочна
Инфлацията и високите цени са най-големият проблем за хората в последните месеци. Да не...
22.05 | 19:59
Най-четени
-
И 1 глас против в Европейския съвет, може да ни препъне към Еврозонта
Симен Дянков изрази изненада, че шефът на БНБ е коментирал темата, защото това не помага за...
22.05 | 13:50
-
Изненада! ЦРУ открило извънземни, работещи в Аляска
Нова порция разсекретени доклади бяха публикувани на официалния уебсайт на Управлението
22.05 | 15:50
-
Над половината българи подкрепят инициативата на президента за референдум за еврото
Това сочат резултатите от проучване на "Тренд"
22.05 | 11:00
-
Политолог: Румен Радев закъсна с правене на партия
Любомир Стефанов смята, че КС ще потвърди решението на Наталия Киселова за отхвърляне искането...
22.05 | 14:40