Ще видим АМ "Струма" завършена юли догодина 17.09 | 14:57
От регионалното министерство очакват работата по участъка Сандански - Кулата да се ускори. Забавянето е заради разкрита инженерна мрежа
Лот 4 на автомагистрала "Струма" ще бъде пуснат в експлоатация през юли 2014 г.
Това обяви министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева при днешната инспекция на строително-ремонтните дейности на участъка от Сандански до ГКПП Кулата.
Новата информация противоречи на досегашната, тъй като в края на миналия месец Терзиева информира, че строежът на Лот 4 се изпълнява в срок и той ще е готов през лятото на 2014 г.
По думите ѝ днес през първата година от началото на дейностите по този участък от АМ "Струма" през 2012 г. не е свършена никаква работа по тях. До юли 2013 г. пък са били завършени 12% от лота с обща дължина от 17 км, посочи тя.
През юли строителните работи са били забавени заради разкрита инженерна мрежа.
"До декември смятаме да подпишем договора за обществената поръчка с фирмата, която ще извърши преместването на тази кабелна мрежа, за да ускорим темповете на работа", заяви ресорният министър.
Научете повече за проекта на изграждането на участъка Сандански - "Кулата" от АМ "Струма" при Econ.bg.
Водещи
-
Българи от двете страни на Дунав почитат Христо Ботев в Букурещ
Паметта между протокола и реалността
06.01 | 10:15
-
Георги Рачев прогнозира дъжд вместо сняг през седмицата
Температурни контрасти разделиха България на две през почивните дни
06.01 | 10:00
Най-четени
-
Стотици мъже и тази година се включиха в традиционното мъжко хоро на Богоявление в студените води на река Тунджа в Калофер
"Специално за участниците в богоявленския ритуал в Калофер няма никаква организация от...
06.01 | 09:00
-
Зимната сметка: Колко струват лифт картите в курортите у нас
Вече активно започна новият зимен сезон за ски и сноуброд почитателите у нас
06.01 | 08:45