"Калинката" на Найденов успяла да се измъкне от правосъдието 04.12 | 11:48
Спасова прехвърлила скандалните си фирми на друго лице
"Калинката" на ексземеделския министър Мирослав Найденов Кристина Спасова, станала известена със скъпите си услуги за работа в социалните мрежи, е успяла да се измъкне от родното правосъдие.
Срещу нея се води разследване за пране на пари и длъжностно престъпление. Съратницата на Найденов обаче успяла да прехвърли скандалните си фирми на друг, информира "България Днес". "Хитрият ход" реално обезсмислял разследването срещу нея, твърдят юристи.
Името на Спасова нашумя, след като стана ясно, че фирмата ѝ "Кей Ем Ком" е спечелила поръчка за 50 000 лева, за да създаде профил на Оперативната програма "Развитие на селските райони" в социалните мрежи. Компанията подписва договор няколко месеца, след като собственичката ѝ напуска поста си на PR във воденото от Найденов земеделско министерство.
Държавното обвинение започна проверка за това как младата жена е успяла да забогатее доста скоростно. Прохождащата бизнес дама успява да закупи два луксозни апартамента в столицата за скромната сума от половин милион лева. Малко след това тя става горд собственик на дялове в завода за преработка и консервиране на диворастящи плодове и гъби "Био Ем Ди". За тях тя заплаща 400 000 лева. След това дамата става собственик и на част от дъщерното дружество "Био Ем Ди-1". В капитала на фабриката са апортирани над 450 декара поземлени имоти, чиято стойност е оценена на 1,1 млн. лева. Към 27 декември 2012 г. капиталът на "Био Ем Ди-1" вече е бил 1 305 960 лева.
Криси е спрягана за любима на Найденов. От скандалния разговор между него, експремиера Бойко Борисов и бившия градски прокурор Николай Кокинов става ясно, че тя има интимни отношения с бившия си шеф.
Водещи
-
ЕС налага такса от 3 евро за малките пратки
От 1 юли 2026 година всяка пратка на стойност под 150 евро, влизаща в общността, ще се облага...
12.12 | 17:40
-
Президентът обяви кога започва консултациите с парламентарните групи
Срещите в изпълнение на основния закон ще започнат в понеделник
12.12 | 17:20
-
И Поморие вече има красива пейка за кърмене, обвита с крила на пеперуда
Място за кърмене, обвито в пеперудени крила.
12.12 | 17:00
-
Евростат: Почти двойно поскъпване на стоматологичните услуги у нас
Той припомни, че ако се сравнят цените по НЗОК, разликите са значително по-големи назад във...
12.12 | 16:45
Най-четени
-
Синдикатите отправиха въпроси към депутатите за доходите през 2026 година
КНСБ и КТ "Подкрепа" искат гаранции за заплатите на учители, лекари и служители в транспорта...
12.12 | 10:15
-
Андрей Райчев: На следващите избори ще гласуват 3.5 милиона души
По думите му рязко сме се европеизирали и вече се държим по нов начин. "Ще си оправим...
12.12 | 14:30
-
Банка за сперма е разпространявала генетично рисков донор, близо 200 деца може да са засегнати
Според събраните данни с тази сперма са заченати най-малко 197 деца в Европа и извън нея.
12.12 | 11:30
-
Първан Симеонов: Борисов ще се опита сега да каже, че ако има някаква драма с еврото, тя е по вина на протестите
„Ако сега скочи, може да е основен бенефициент от всичко това, наред с ПП-ДБ, които ще...
12.12 | 12:30