16 дни ваканция по Коледа за учениците 08.09 | 18:04
На 21 май ще се състои матурата по български език и литература за 12-и клас и националното външно оценяване по БЕЛ в седми клас
Коледната ваканция за учениците ще е по-дълга, като ще започва по традиция от 24 декември, но ще продължи до 8 януари включително. Т.е. учениците следва да са в клас на 9 януари, или ваканцията ще продължи 16 дни.
Това е записано в заповедта на министъра на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов за графика за учебното време за учебната 2011/2012 година, публикувана в сайта на Министерството на образованието, младежта и науката (МОМН).
iNews припомня, че в началото на 2011 г. учениците в София и в страната протестираха за по-дълга Коледна ваканция, тъй като тя завършваше в първия понеделник след празничните дни за Нова година.
Иначе общо пет ваканции ще имат учениците през новата учебна година, като едната от тях - есенната, е нова ваканция. Есенната ваканция ще е от 29 октомври, събота, до 1 ноември, вторник, като учениците ще са на училище в сряда - на 2 ноември, допълва БТА.
Досега около 1 ноември - Деня на народните будителите, почиваха само първокласниците.
През февруари 2012 г. учениците ще имат и зимна ваканция. Тя ще започне на 23 февруари и ще продължи до 26 февруари, включително.
Пролетната и Великденската ваканция от първи до 11-и клас ще бъде от 7 до 16 април, включително.
Пролетната и Великденската ваканция за учениците от 12-и клас ще е от 12 до 16 април, включително.
Вторият учебен срок ще започне на 7 февруари 2012 г.
МОМН обявява и неучебни дни през учебната 2011/2012 година - заради празници и за организирането на държавните зрелостни изпити и на външното оценяване.
На 21 май ще се състои матурата по български език и литература (БЕЛ) за 12-и клас и националното външно оценяване по БЕЛ в седми клас.
На 23 май е вторият държавен зрелостен изпит и външното оценяване в седми клас по математика.
25 май ще е неучебен ден - за отбелязването на Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост. Неучебен за учениците и учителите ще е и 24 май.
През май - на 9, 10, 14 и 15 май, ще се състои националното външно оценяване на учениците от четвърти клас.
Водещи
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
-
Конгломерат от Абу Даби хвърли око на Лукойл
През октомври Вашингтон наложиха санкции на двете най-големи руски петролни компании,...
21.11 | 16:15
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Съдия Светла Даскалова поема делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев
Системата я определи сред 16 съдии.
21.11 | 15:15
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Борисов: Тези протести са за това - да не се приеме бюджет в евро
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред журналисти протестите пред НС, провели се в...
21.11 | 10:15
-
"Възраждане" атакува в Конституционния съд промените в "Лукойл"
Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обяви действията на партията на брифинг в...
21.11 | 13:30