20% от българите искат да емигрират 09.03 | 16:25
Половината от тях реализират намеренията си
Близо 20% от българите в трудоспособна възраст заявяват желание да напуснат страната. 10% от тях реализират намеренията си. Това показват данните от национално представително изследване.
Най-желана дестинация през 2013 г. е Германия, следвана от Великобритания, съобщи NEWS7.
Стефи е последна година студент в УНСС. Преди дни се върнала от Полша, където била на обменна програма. След като видяла разннобразие от възможности за реализация в чужбина, тя не иска да се връща в България.
"Липсата на реализация и невъзможността за кариерно развитие ме карат да не желая да остана в България", споделя тя.
Както много други българи, момичето се е насочило към Германия, защото се надява там да получава по-достойно заплащане.
В момента у нас повече са отворените работни позиции за по-ниско ниво на труд с по-ниско заплащане. От друга страна самите кандидати не успяват да се преборят за по-висока заплата. В повечето случаи компаниите имат прекалено специфично търсене и повишени изисквания към своите кандидати.
В Северна Европа имат по-високи нагласи за миграция, отколкото тези в Южна. Когато става дума за предприемане на тази стъпка в рамките на една година обаче, българите и румънците водят класацията.
Водещи
-
Пътят на кабинета „Желязков“: От избирането до оставката
105-ото правителството встъпи в длъжност на 16 януари тази година, издържа по-малко от година
11.12 | 20:45
-
Румяна Коларова прогнозира - предсрочните избори ще са преди 22 март
Соцолиогът Елена Дариева посочи, че предизборната кампания вече е започнала
11.12 | 20:30
-
Заловиха змия до театъра в Смолян - припичала се на зимното слънце
Твърди се, че е усойница
11.12 | 20:15
Най-четени
-
ИТН с изявление след обявената оставка на кабинета
Тошко Йорданов предупреди, че решението за разпадане на управлението носи последици,...
11.12 | 14:45
-
Радостин Василев: ИТН или БСП да гласуват за падането на правителството
Василев отправи критики и към ДПС, подчертавайки, че „не трябва да се спекулира с етническата...
11.12 | 11:15
-
Радостин Василев: Гражданите очакват да се проведат избори
Правителството не беше свалено от опозицията, а от гражданското общество, заяви лидерът на МЕЧ
11.12 | 18:16