36 общини получават средства за градско възстановяване и развитие 23.06 | 07:16
Безвъзмездната финансова помощ по нея възлиза на 21,2 млн. лв.
Днес официално в Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) ще бъдат подписани договори за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ за одобрени за финансиране проекти по схема "Подкрепа за интегрирани планове за градско възстановяване и развитие” по Оперативна програма "Регионално развитие”.
Такива договори ще бъдат подписани от кметовете на 36 общини, съобщават от МРРБ.
Безвъзмездната финансова помощ по нея възлиза на 21,2 млн. лв. и ще бъде предоставена за изработване на интегрирани планове за градско развитие за устойчиво и трайно преодоляване на високата концентрация на икономически, природни и социални проблеми в центровете на агломерационни ареали.
Съответствието с Интегриран план за градско възстановяване и развитие ще бъде задължително условие за финансиране на проекти за устойчиво градско развитие по линия на Структурните и Кохезионния фондове на ЕС за периода 2014-2020 г.
По компонент 1 "Общини на 7-те големи града” ще бъдат подписани договори с общините: Столична община, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Варна, Русе и Плевен.
По компонент 2 "29 общини на средно-големите градове, центрове на агломерационни ареали” ще бъдат подписани договори с общините – Благоевград, Велико Търново, Велинград, Видин, Враца, Габрово, Гоце Делчев, Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Кюстендил, Кърджали, Ловеч, Лом, Монтана, Пазарджик,
С планове за градско възстановяване и развитие са Панагюрище, Перник, Петрич, Разград, Свищов, Силистра, Сливен, Смолян, Търговище, Хасково, Шумен, Ямбол. Схемата за безвъзмездна финансова помощ се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие.
Водещи
-
Пентагонът готви мащабен план за военна реорганизация
16.12 | 18:30
-
Ружа Райчева: Президентът не е готов да скочи веднага на калната политическа сцена
"Ако той не дойде, всичко най-вероятно ще остане същото", коментира анализаторът
16.12 | 18:00
Най-четени
-
Politico: Лидерите на България и още 7 страни от ЕС искат пари, т.к. руската заплаха се засилва
Според властите им разходите за осигуряване на сигурността в региона не трябва да се поемат от...
16.12 | 14:45
-
Скъпотия? Ето кой плаща най-здраво за ЧНГ
Данните показват, че огромна част от туристите са направили своите резервации още през...
16.12 | 12:45
-
Александър Колячев: КЗП следи цените на 5 млн. продукта ежедневно 2
И посочи, че зелето е чудесен традиционен продукт, който в момента е на добра цена.
16.12 | 12:15
-
Седем са кандидатите за европейски прокурор от България
Срокът за кандидатстване беше от 24 ноември до 12 декември
16.12 | 14:20