500 хил. лв. за Ловеч за градско възстановяване и развитие 01.07 | 16:43
Парите са по Оперативна програма "Регионално развитие"

Оперативна програма "Регионално развитие" дава 500 хил. лв. на община Ловеч за изработване на интегриран план за градско възстановяване и развитие, съобщи кметът Минчо Казанджиев.
Срокът за изпълнение на проекта е 30 месеца.
Съответствието с интегрирания план за градско развитие ще бъде задължително условие за финансиране на проекти за устойчиво градско развитие по линия на структурните и кохезионния фондове на Европейския съюз за периода 2014-2020 г., поясни Казанджиев.
Интегрираният план се разработва на няколко етапа. На първи етап се прави анализ на съществуващото положение на целия град. На втори етап се дефинират целите и стратегията за развитието на града до 2020 г. и се определят зони за въздействие. На трети етап се разработва методика за управление на реализация на плана, изготвят се подробни устройствени планове и подробни задания за възлагане на инвестиционно проектиране.
В рамките на договора ще се организират публични събития за обсъждане на отделните етапи от разработването на плана.
iNews припомня, че на 23 юни в Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) бяха подписани договори за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ за одобрени за финансиране проекти по схема "Подкрепа за интегрирани планове за градско възстановяване и развитие” по Оперативна програма "Регионално развитие”.
Безвъзмездната финансова помощ по нея възлиза на 21,2 млн. лв. и ще бъде предоставена за изработване на интегрирани планове за градско развитие, за устойчиво и трайно преодоляване на високата концентрация на икономически, природни и социални проблеми в центровете на агломерационни ареали.
Такива договори ще бъдат подписани с кметовете на 36 общини.
Водещи
-
Асен Василев: Върви натиск кметове и общинари на ПП да сменят боята
Ще настъпят мотиката, ако предизвикат предсрочни избори във Варна, предупреди председателят на...
19.07 | 18:00
-
НОИ секна далаверите на нашенците , точили системата с "френска безработица"
Хората, които ги получават, са намалели от 28 000 на 18 000
19.07 | 17:20
-
Най-добрите бг ученици по математика - с 6 медала от Международна олимпиада по математика
Те спечелиха 3 сребърни и 3 бронзови медала
19.07 | 17:00
Най-четени
-
Велизар Енчев: Участието на германския посланик в протеста срещу съдебния произвол у нас е двусмислен акт
Посланието на Ирене Планк към България не е послание от Берлин, а от Брюксел, смята той
19.07 | 11:00
-
Коя е Велислава Делчева – новият омбудсман на България
Тя бе избрана в петък от депутатите
19.07 | 10:20
-
Изненада! Черната пантера от Шумен забелязана и във Варна
"Шуменското плато" остава отворено
19.07 | 10:40
-
Няма следа от черния хищник и във Варненско
Сигналът за леопарда тръгва от гражданин, който е направил снимка от разстояние от 500 метра
19.07 | 12:40