400 чуждестранни студенти с временна закрила ще учат в български университети 01.10 | 12:15
По този начин се дава възможност и на учениците с временна закрила, завършили средно образование в България, да продължат образованието си в български университети.

400 чуждестранни граждани, получили статут на временна закрила в България, ще се обучават в български държавни висши училища през новата академична година. Броят им беше утвърден с решение на Министерския съвет.
Студентите ще бъдат приети в първи курс в редовна форма на обучение в 44 професионални направления в 25 висши училища в страната. Те ще имат право на стипендия, общежития и ще заплащат такси по реда за българските студенти.
По този начин се дава възможност и на учениците с временна закрила, завършили средно образование в България, да продължат образованието си в български университети.
Обучението им ще се провежда на български език. През първата година в университета ще преминават през специализирано обучение по езикова подготовка, организирана от департаментите на висшите училища, посочва БНТ.
Водещи
-
Бащата на Сияна: Благодаря, че вместо да се молите за здравето на децата си, се молите за душите на нашите
Продължават протестите срещу войната по пътищата
13.04 | 19:00
-
Тържествена церемония в Трета авиобаза посрещна първия Ф-16
Експлоатацията му ще започне след неговото техническо и летателно приемане от ВВС на България
13.04 | 18:40
-
В понеделник транспортни работници излизат на протестно шествие в София
Вижте къде ще има затворени улици
13.04 | 18:20
-
Карлос Насар e най-добрият тежкоатлет в Европа за 2024 г.
Изминалата година бе най-успешната във все още кратката кариера на 20-годишния спортист
13.04 | 18:00
Най-четени
-
Доган се "прибра у дома" в Боянските сараи за среща с младежкото ДПС, полицията го изгони (ВИДЕО)
Нахлуването на Ахмед Доган и неговите привърженици в имота, известен като "Сараите" в Бояна, е...
13.04 | 10:20
-
Нов протест в София заради опасните пътища
Повод за масовото недоволство стана трагичният инцидент с 12-годишната Сияна
13.04 | 11:00
-
Калфин: ЕС няма интерес от търговска война със САЩ, но има много силни оръжия
"Имаме капацитет и трябва да се насочим към високотехнологичната отбранителна индустрия",...
13.04 | 14:00
-
Какво задължително се слага на масата за Цветница?
Празникът попада в периода на Великия пост
13.04 | 12:20