Пускат газа на Павликени до 2 дни 23.10 | 14:17
Спуканият газопровод и последвалият пожар не създават опасност за хората, увери Теменужка Петкова

В рамките на следващите 2 дни газоснабдяването в района на Павликени ще бъде възстановено. В срок от 48 часа ще бъде завършен ремонтът на спуканата тази сутрин тръба, вследствие на което последва взрив и пожар. В момента на мястото на аварията работят четири екипа - на пожарната, на МВР, и на "Булгатрансгаз", съобщи министърът на енергетиката Теменужка Петкова на мястото на инцидента.
По-рано днес в землището на село Патреш се спука газопровод вследствие на изтеклия газ е възникнал пожар. Аварията е настъпила между село Недан и газоизмервателна станция "Павликени". Въпреки проблема обаче за живота и здравето на хората в района на двете села няма опасност. "Всички системи за сигурност по отношение на магистралния газопровод са се задействали веднага и крановете са затворени", обясни Петкова. Според думите й от аварията няма да попречи на "Булгартрансгаз" за продължаването процеса по нагнетяване на природен газ за зимния сезон в хранилището в Чирен.
"След планови инспекции през миналата година е газопроводът е проверен и са извършени всички необходими ремонтни дейности по участъка", каза изпълнителният директор на "Булгартрансгаз" Георги Гегов. След оглед на мястото на инцидента, веднага ще започне процесът по отстраняване на аварията.
Водещи
-
Разследват Християн Гущеров за домашно насилие
Светлана Гущерова е подала молба за незабавна защита от доскорошната си половинка, а делото...
08.04 | 19:15
-
Възкресиха вълка като от "Игра на тронове"
Свирепото същество у живяло преди 12 500 години, сега има три малки на "свирепия вълк",...
08.04 | 18:40
-
Асен Василев няма да връща 1 млрд. лева във фонд "Сигурност на електроенергийната система“
Това става ясно от решение на Конституционния съд
08.04 | 18:20
Най-четени
-
Яйца и българско агнешко - колко ще ни струва великденската трапеза
Провокиран да коментира новините от Гърция, Иванов изтъкна, че не можем да уеднаквяваме...
08.04 | 10:45
-
Симеон Дянков: България може да спечели от търговската война
Бъдещето на българската икономика
08.04 | 11:15
-
Атанасов: Ще има основание за вот на недоверие, правителството още не е показало защо трябва да го искаме
Той беше категоричен, че върху случая има политически чадър. „Очевидно е, че е от...
08.04 | 09:29
-
Митов иска "коли под прикритие" да дебнат за агресията на пътя
Ограничителни колчета и маркировка трябва да има на опасните пътни участъци, заяви МВР-шефът
08.04 | 14:30