За бъдещето на ТЕЦ "Марица 3" спорят днес два протеста 22.10 | 10:00
Очаква се да се срещнат на входа на енергийното дружество по обяд

За бъдещето на димитровградската Топлоелектрическа централа (ТЕЦ) "Марица 3" спорят днес два протеста, които се очаква да се срещнат на входа на енергийното дружество по обяд днес, предаде БТА.
Гражданската платформа "Дишай Димитровград" организира шествие от центъра на града до топлоцентралата на въглища под мотото "Търпението свърши", съобщиха от международната правозащитна организация "Грийнпийс" и организаторите от местната инициатива.
Те смятат да връчат ултимативно писмо на ръководството на теца и да заявят, че търпението им спрямо системното замърсяване се е изчерпало. Най-малките участници в шествието също ще изпратят своите послания с искане за чист въздух и щастлив живот под формата на рисунки.
Служители на теца и членове на техните семейства също излизат пред портала на енергийното дружество. Около 300 негови служители и техните семейства ще бъдат пряко засегнати, ако работата на дружеството бъде ограничена, предупреди ръководството в декларация до медиите. Искаме да работим спокойно и да ни се позволи да завършим започнатите инвестиции в посока екологизиране на производството, настояват от дружеството.
Задочният конфликт между природозащитници и енергетици започна на 16 октомври. Тогава активисти на "Грийнпийс" от осем държави организираха показна акция в централата с искане за затварянето ѝ. Техни алпинисти се покачиха на 50-метрова охладителна кула и изписаха с боя надпис CRIME (престъпление). В отговор на акта от централата също наеха алпинисти, които пък заличиха надписа, като изрисуваха националния ни флаг върху сградата на топлообменника.
Водещи
-
България обмисля забрана на смартфони в класните стаи
Пълна забрана на телефоните и TikTok в училище
14.03 | 12:59
-
Сребърният фонд надхвърли 4,2 милиарда лева
Интересен факт е, че към края на февруари по сметката на фонда са постъпили и лихви в размер...
14.03 | 12:16
-
Петков: Когато хората престанат да се страхуват, Джаба губи властта си
„Джаба тръгнал да плаши свободните граждани с някакви "негови хора". Явно не е чул хората от...
14.03 | 11:59
-
Ивелин Михайлов заяви, че "99% ще положи клетва като депутат"
Предложения за милиони и заплахи
14.03 | 11:45
Най-четени
-
Пренареденият пъзел: „Величие“ влиза в парламента – ще има ли правителство
По думите му един депутатски мандат е приблизително около 10 000 гласа, „това означава, че...
14.03 | 09:30
-
БНБ търси купувач за 7,7 милиона тона скрап, представляващ демонетизирани български монети
Към момента наличното количество скрап е около 52 хил. тона, а 7,6 млн. ще се образуват, след...
14.03 | 09:45
-
ИТН: Конституционният съд взе политическо решение и манипулира изборните резултати
Управление с намалено мнозинство
14.03 | 09:59