Избраха председател на Съвета по реимбурсиране 20.03 | 13:27
Постът ще бъде поверен на доц. Татяна Банишева

Председател на Националния съвет по цени и реимбурсиране на лекарствени продукти ще бъде доц. Татяна Банишева, съобщават от правителствената пресслужба.
По време на днешното заседание на Министерски съвет беше одобрен и Устройственият правилник на съвета, както и неговата администрация. Избран беше и ръководният му състав.
Националният съвет по цени и реимбурсиране на лекарствени продукти е със статут на държавна комисия. Той е второстепенен разпоредител с бюджетни кредити към министъра на здравеопазването.
Работата му ще бъде да утвърждава и регистрира цените на лекарствените продукти, да включва продукти в Позитивния лекарствен списък и да утвърждава фармако-терапевтични ръководства и препоръки за алгоритми за лечение с лекарствени продукти. Освен това съветът ще бъде натоварен и с контрола върху продажбата на лекарствени продукти с утвърдени цени.
Националният съвет се състои от председател и шестима членове. Трима от тях са лекари или магистър-фармацевти, двама юристи и двама икономисти. Всички те трябва да имат най-малко петгодишен стаж по специалността.
Председателят доц. Татяна Бенишева е била заместник-председател на Комисията по цени към Министерския съвет. Освен това е била член на Комисията по Позитивен списък, а в момента е преподавател и заместник-декан при Медицинския университет в София.
Останалите членове на Националния съвет са доц. Илко Гетов, доц. Александра Савова, Мария Василева, Силвия Терезова, Боряна Видева и Димитрина Апостолова.
Водещи
-
Необичайно топло през май месец
Според прогнозата, първото десетдневие на май ще бъде необичайно сухо за този период от...
25.04 | 14:30
-
Теменужка Петкова: Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев“
Елиминираме ефекта на правителствата на модела „Радев”. Това каза финансовият министър...
25.04 | 14:00
-
През 2024 г. линията на бедност общо за страната e 763.83 лв. средномесечно на лице от домакинство
1 401.3 хил. лица, или 21.7% от населението на страната, са получавали точно такава сума.
25.04 | 13:00
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Задава се нова порция от пролетни празници и почивни дни
Отново има възможност за комбинации, които да удължат почивката за всички.
25.04 | 09:45
-
Кой празнува имен ден
Тя се нарича още и Нова неделя, защото с нея започва цикълът от недели, които споменават...
25.04 | 09:30