НЗОК отвърна на удара на бившия здравен министър 17.03 | 09:43
Вижте какво каза подуправителят на Касата

Бившият здравен министър Петър Москов даде на прокурор Здравната каса. От НЗОК обаче не останаха безучастни и отвърнаха на удара. Според поуправителя Димитър Петров 25 хил. пациенти не са могли да се отчетат с пръстов отпечатък при постъпване в болница в края на миналата година по обективни причини. Пациентите били регистрирани все пак, но по стария метод с лична карта.
"Периодът от време от ноември до януари, за който е платено и ни обвинява бившият министър Москов, тогава той още беше на власт. Ако той има някакви претенции и иска да даде някого на прокуратурата, това трябва да са собствениците му заместници и съветници.
Ние се чудехме за какви 20,4 млн. лева говори. Това са пациенти, които не са могли да се регистрират с идентификатора, тъй като в този период или системата блокираше поне два пъти в седмицата в пикови моменти, или самият пациент не е искал да даде отпечатък. Те са регистрирани по старата система с личните карти. Всеки от тези пациенти е бил проверен и от РЗОК. В същото време имаме 1600 отказани по неяснота. Това вероятно са хора, които са влезли за една амбулаторна процедура и след това са били изписани. Те са отказани като плащане", каза Петров.
Петров обясни, че пръстовият отпечатък трябваше да се въведе от 1 януари.
"Сега се изчаква решението на ВАС, за да се отмени окончателно. В новия рамков договор той не фигурира", разясни Петров.
Водещи
-
Предвиждат промени в Закона за трансплантация на органи, тъкани и клетки
От началото на тази година в страната ни са извършени 14 органни трансплантации
07.07 | 11:59
-
Невиждано досега дълго хоро се изви на площада в стамболовското село Царева поляна
Той събра с обич към родния край земляци, роднини, приятели от близо и далеч.
07.07 | 11:45
-
Опитните градинари препоръчват използването на амоняк за торене на пипер
Как се приготвя разтворът за поливане
07.07 | 11:15
-
Над 2200 пощи в страната ще обменят левове в евро безплатно през първите шест месеца след влизането ни в еврозоната
Безплатна обмяна в първите шест месеца
07.07 | 10:59
Най-четени
-
Горанов:Нито лев от 78-те милиарда лева валутни резерви на Българската народна банка няма да напусне балансовата сметка на институцията след влизането на България в еврозоната
Предупреждение за бюджетния дефицит
07.07 | 09:50
-
Предупредителни кодове за опасни жеги в цялата страна
В голяма част от България се очаква температурите да преминат 40 градуса
07.07 | 08:00
-
Затварят таверните на открито в Гърция от 12 до 17 часа
Затваряне на заведения и сериозни глоби
07.07 | 09:45
-
Приемането на еврото навлиза в последната фаза
Приемане на еврото през следващата година
07.07 | 10:14