НЗОК отпуска още 17 млн.лв. за онкоболните 17.05 | 21:10
От списъците са премахнати чакащите, за да получат всички лекарствата си
Ще бъдат отделени 17 млн. лв. за лекарства на онкоболни, съобщи Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).
На проведеното заседание на Надзорния съвет на касата е приета актуализацията на бюджета, след като анализ е показал, че разходите надвишават предварително заложените средства.
Според статистиките за първото тримесечие на 2013 година похарчените средства за тези лекарства възлизат на 38 397 987 лева, което е ръст с 11% в сравнение с разходите за второто полугодие на миналата година.
С цел подсигуряване на необходимата лекарствена терапия на онкологично болните пациенти през второто тримесечие на тази година, Надзорният съвет одобрява сумата от 40 723 231 лева, с която да бъдат заплатени заявените средства за периода, уточняват от касата.
Директорите на районните здравноосигурителни каси ще актуализират прогнозните месечни стойности на болниците, които са предвидени за лекарствена терапия при злокачествени заболявания, за първо полугодие на 2013 година, съобщава bTV.
От 2011 година НЗОК постепенно започна да заплаща лекарствата за онкологично болни пациенти, с което им беше осигурено най-съвременно и ефективно лечение.
Премахнати бяха листите на чакащи, като всички пациенти започнаха да получават навреме необходимата им терапия.
Водещи
-
Недялко Йорданов: Бойко ми спаси живота - прати самолет в Бургас да ме докара във ВМА
Не го харесвам като политик, но е добър човек, сподели поетът
21.12 | 18:00
-
Опасни ли са мокрите кърпички за почистване?
21.12 | 17:20
-
Първан Симеонов: Президентът е добре да изчака до лятото за своя партия
По думите му новоучредената партия "Трети март", която заявява, че приема президента Радев за...
21.12 | 17:00
Най-четени
-
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян по-рано заради установен дефект
Няма отделяне на радиоактивни вещества, съобщиха от ядрената централа
21.12 | 09:45