Николай Петров се заема първо със здравната инфраструктура 14.03 | 10:16
Той ще работи и за структурирането на съвета по реимбурсиране и цените на лекарствата

Първата работа на служебния министър на здравеопазването проф. Николай Петров ще бъде структурирането на съвета по реимбурсиране и цените на лекарствата, както и концепцията за здравната инфраструктура.
Това заяви самият Петров в ефира на bTV, подчертавайки, че стремежите му са за колективно вземане на решения в здравеопазването и по-добър синхрон.
Той вече е отправил покана към управителя на Националната здравноосигурителна каса Пламен Цеков за среща, на която да се потърси решение на проблемите между Здравната каса и лекарите.
В качеството си на председател на Дружеството на анестезиолозите Петров е атакувал четиримата предишни министри на здравеопазването, но сега не знае как би реагирал, когато колегите му отидат при него с подобни искания.
"Тогава защитавах тезата, че по Черноморието има по 5-6 реаниматори при наличието на огромен брой туристи и големи предприятия. Сега трябва да се измисли начин, по който да се върнат тези специалисти,” обясни той.
Новият здравен министър твърди, че предложението да заеме поста му дошло като "гръм от ясно небе”, но президентът аргументирал добре решението си.
"Въпросът беше поставен като дълг, който трябва да изпълня”, обясни шефът на реанимацията на ВМА.
Първата покана за разговор на Дондуков 2 дошла от настоящия вицепремиер Екатерина Захариева. Петров обясни, че вярва на 100% на Росен Плевнелиев.
Водещи
-
В момента над 20 строителни екипа извършват текущи ремонти в различни райони на територията на София
Продължава работата и по текущия ремонт на бул.“Евлоги и Христо Георгиеви“ от бул.“Драган...
24.07 | 17:59
-
ВКС прекрати делото срещу бившия шеф на разузнаването Кирчо Киров
Експертиза установи, че Киров не може да участва в процеса поради здравословни причини
24.07 | 17:18
-
С 31 гласа "за" и 13 "против" Столичният общински съвет прие доклада за довършването на бул. "Тодор Каблешков"
По-рано днес главният архитект на София Богдана Панайотова даде брифинг пред журналисти, на...
24.07 | 16:30
-
Историческо слънчево затъмнение ще потопи в мрак три континента на 2 август 2027 г.
Гибралтар също ще бъде предпочитана локация, макар и за по-кратко време.
24.07 | 16:45
Най-четени
-
Атанас Запрянов: 11 000 лева струва един час гасене на пожар с хеликоптер
„Борбата с огнената стихия изисква изключителна организация и ресурси – един час с въздушна...
24.07 | 13:59
-
Последната цифра от годината ви на раждане има своето скрито значение 2
Според китайския календар последната цифра от годината ви на раждане е свързана с един от...
24.07 | 15:00
-
Румен Радев връща за ново обсъждане в Народното събрание разпоредби от Закона за изменение и допълнение на Закона за здравното осигуряване
В мотивите си държавният глава заявява, че подкрепя законови мерки, целящи най-ефективното...
24.07 | 11:15
-
Народното събрание прие на второ четене промените в Закона за движение по пътищата
„Надявам се времето да покаже, че сме направили стъпка в правилната посока”, заяви той.
24.07 | 13:45