Представителят на СЗО за България: COVID-19 е настояще, но светлина в тунела има 14.02 | 13:33
Въпреки започналата ваксинация мерките трабва да продължат, докато се изгради имунитет на глобално ниво, казва д-р Сила
![Представителят на СЗО за България: COVID-19 е настояще, но светлина в тунела има](http://inews.bg/pictures/2276007_1004.jpg)
"Трябва да сме реалисти - COVID още е настояще. Но има светлина в края на тунела заради наличието на ваксина. За съжаление тунелът е дълъг”. Това заяви в ефира на Нова телевизия доктор Скендер Сила – представител на СЗО за България.
"Независимо от ваксините, трябва да продължим с другите мерки, докато изградим имунитет на глобално ниво”, смята още д-р Сила.
Той коментира и фактът, че все още няма достатъчно ваксини, които да бъдат доставени на глобално ниво.
"Но производството беше ускорено и се надяваме през следващите месеци да се повиши. За да могат всички страни по света да имат достъп до сигурни, ефективни и качествени ваксини”, коментира д-р Сила.
"От началото на пандемията СЗО акцентира върху солидарността. Глобалната солидарност. И национално обединение. Затова се зароди и идеята да създадем така наречения КОВАКС инструмент, за да снабдим света с ваксини на оптимална цена. Но богатите нации първи си осигуриха достъп до ваксина. Затова се надяваме КОВАКС да помогне страните с ниски и средни доходи също да получат достъп до ваксините, защото това е единствения начин да преборим пандемията. Никой не е защитен, докато всеки не е защитен”, коментира д-р Сила.Експерт по вирусология: Ще има и нови мутации на коронавируса.
Водещи
-
Ето какви суми ще получат родителите, според Бюджет 2025
11.02 | 21:00
-
Зомбори се връща в „Капките”
11.02 | 20:40
Най-четени
-
КТ „Подкрепа“: Над 90 % от 1000 работещи са недоволни от възнаграждението си
Това показва анкета на Конфедерацията
11.02 | 17:00
-
Увеличението на пенсиите от 1 юли би трябвало да бъде с около 8,5%
Това сочат данните и изчисленията към момента
11.02 | 16:30
-
Премиерът Росен Желязков е в Париж за Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект
Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското...
11.02 | 11:15
-
Парламентът на Украйна позволи купуването на двата ядрени реактора, предназначени за АЕЦ "Белене"
Те са предназначени за атомната електроцентрала "Хмелницки", която работи с намален наполовина...
11.02 | 16:00