Ще има повторни проверки на заведенията за забраната за тютюнопушене 03.04 | 13:31
Окончателна забрана на пушенето на публични места може да се очаква в началото на 2013 година

"Аз мисля, че обществото в момента е узряло и повечето хора са на моя страна, всичко зависи да убедим и народните представители да мислят по тоя начин", смята здравният министър.
Относно положението в Спешна помощ здравният министър заяви, че "промени сериозни в спешната помощ не са правени и точно поради тая причина мисля, че е време да ги имитираме. Така че мисля, има възможностите това да се случи и малко търпение, ще научите и предлаганите решения".
Това сочат резултатите от проверките за прилагане на ограниченията за тютюнопушене на обществени места, направени от Министерството на здравеопазването.
Над 40 хиляди лева глоби са наложили здравните инспектори при интензивните проверки в последния месец.
28-те Районни здравни инспекции (РЗИ) са проверили 27 031 обекта (заведения за хранене, офиси, хотели, болници, училища, гари и др.) в периода 15 февруари - 18 март 2011 г., като са открили почти 2 хиляди нарушения на новите правила за пушене на обществени места.
Най-често са липсвали обозначения на залите за пушене в заведенията и протоколи от акредитирана лаборатория, че вентилационната система работи адекватно.
Глобите за едноличните търговци са от 300 до 1 500 лв., а за юридически лица - от 500 до 10 000 лв. Със санкция от 50 до 300 лв. се наказват физическите лица, припомнят от здравното министерство.
От Министерството на здравеопазването увериха, че ще продължат борбата за въвеждането на пълна забрана на тютюнопушенето на обществени места до края на 2012 – началото на 2013 г.
Здравните инспектори ще продължат с проверките, като ще бъдат най-активни в късните часове и почивните дни.Водещи
-
Пожар наложи евакуацията на блок в столичния кв. „Стрелбище“
Пламъците са тръгнали от един от апартаментите в жилищната сграда
27.08 | 21:00
-
Новите интегрални изпити за НВО след 7и и 10 клас - още от тази учебна година
Министерството на образованието и науката публикува двете заповеди
27.08 | 20:45
-
Президентът ни присъства на откриването на високотехнологичен военен завод в Германия
Заводът е част от най-големия отбранителен концерн в Европа „Райнметал“, а Румен Радев е там...
27.08 | 20:30
-
Още над 10 млн. лева са изплатени на овощари за пропаднали площи през 2025 г.
Подпомагането се осъществява при интензитет до 80 % от действителните разходи до настъпване на...
27.08 | 20:15
Най-четени
-
35% от децата в България живеят в риск от бедност и това е най-високият процент в Европейския съюз
Той подчерта, че има напредък в някои области
27.08 | 12:15
-
Министерството на транспорта предлага промени в нормативната уредба за атракционите
Темата се поставя на дневен ред в Министерския съвет днес, след като правителството призна за...
27.08 | 10:15
-
По-ниска цена на природния газ предлага „Булгаргаз“ за септември 2
За сравнение, Комисията за август утвърди цена на природния газ в размер на 62,09 лв./MWh, без...
27.08 | 11:45
-
Около 40% от абонатите на "Софийска вода" са се отказали от хартиената фактура
Той обясни, че към момента процедурата не изисква становище от КЗП.
27.08 | 11:59