ДКЕВР дискриминирала "зелената" енергия 03.10 | 21:13
Това твърди шефът на Българската фотоволтаична асоциация

Държавната комисия за водно и енергийно регулиране (ДКЕВР) прие едно решение, което е дискриминационно към зелените източници на енергия. Това каза Никола Газдов, председател на Българската фотоволтаична асоциация, на среща с БСП.
"България има един най-висш орган, който е Народното събрание, то е приело Закон за енергетиката, ДКЕВР наруши на 14 септември този закон. По един много непрозрачен начин взе решения. Настояваме моментално да бъде отменено решението на регулатора, защото то е непрозрачно и нарушава законите. Очакваме Народното събрание и комисията за наблюдение на работата на ДКЕВР да се съберат на заседание, и ДКЕВР публично да оповести по какъв начин са взети решенията за тези цени. Решението е незаконно, дискриминационно и непрозрачно”, коментира Газдов, цитиран от агенция "Фокус".
Представителите на асоциацията на фотоволтаиците обясниха, че ако секторът е продължил да се развива добре, той щял да разкрива все повече работни места и да намира все повече специалисти. Те посочиха, че тяхната борба не е само срещу това решение, а е насочена повече към бъдещето – да бъдат приети като по-сериозна част от енергетиката на България.
Водещи
-
Слънчево и топло за празничния ден
Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, в София – около 17°
13.04 | 09:15
-
Празнуваме Цветница
Вижте какви са обичаите и поверията, а също - какво не се прави на този ден
13.04 | 09:00
-
Радев: Доставката на F-16 е само началото на ангажиментa към изграждането на реални отбранителни способности
Той проведе среща със зам.-помощник секретаря по отбраната за Европа в Департамента по...
12.04 | 18:00
Най-четени
-
Празнуваме Цветница
Вижте какви са обичаите и поверията, а също - какво не се прави на този ден
13.04 | 09:00
-
Слънчево и топло за празничния ден
Максималните температури ще бъдат между 15° и 20°, в София – около 17°
13.04 | 09:15
-
Лазаровден е! Какво повелява традицията, а какво е забранено?
Вижте какви са и поверията за този ден
12.04 | 09:00
-
Мариан Бачев: Културата ще загуби пари по ПВУ
Ресорният министър обаче не се нае да каже прогнозна сума
12.04 | 11:20